Niby wrzesień, niby jesień, ale na dworze nadal ciepło i chodzą słuchy, że tak będzie jeszcze długo. Pomyślałam więc, że zdążę jeszcze z odrobinę przeterminowanym wpisem na temat słynnych klapek-ohydek. Kto śledzi mnie na fejsie ten wie, jak długo trwały moje zmagania przed zakupem tego modelu. Z jednej strony są paskudne, z drugiej podobno niesamowicie wygodne no i oczywiście modne. Postanowiłam to sprawdzić i przy okazji porównać z tańszym modelem czyli z klasycznymi, białymi klapkami szpitalnymi (podobieństwo jest uderzające, prawda?). Przy okazji zdjęcia przydadzą się wszystkim tym, którzy planują kupić Birkenstocki na allegro. Dzięki temu unikniecie zakupu podróbki! Ale co rzeczy. Co wyszło z tego testowania? Sprawdźcie!

czym się różnią birkenstocki od szpitalnych klapek

Na ten klasyczny model Birkenstock Arizona czaiłam się od dwóch lat. Z jednej strony ich wygląd totalnie mnie odpycha, a z drugiej pogłoski o niesamowitym komforcie noszenia dawał mi do myślenia. Przekonały mnie w końcu koleżanki po fachu i ich stylizacje z klapkami. Na początek jednak postanowiłam kupić zwykłe, szpitalne klapki w sklepie medycznym. Jaki był efekt?

porównanie klapek birkenstock ze szpitalnymi klapkami

Niestety, w medycznym prototypie Birkenów nie da się chodzić. Mimo skórzanej wkładki i podobnej budowy, klapki okazały się fatalnie wyprofilowane i nie byłam w nich w stanie przejść nawet pięciu kroków. Pomijam już względy wizualne. Są podobne do Birkenów, ale jak to się mówi, diabeł tkwi w szczegółach. Gdybym potrzebowała ich tylko do jednych zdjęć na bloga, w dodatku bardzo statycznych, z pewnością zostałabym przy tych ortopedycznych. Biorąc jednak pod uwagę to, że planuję w tych klapkach faktycznie chodzić, postanowiłam kupić oryginalne. Nie miałam ich gdzie przymierzyć, więc to również był strzał w ciemno. I nie żałuję!

klapki ohydki birkenstock wkładka birkenstock jak powinna wyglądaćOryginalne klapki Birkenstock są głębsze, zdecydowanie lepiej wyprofilowane i super wygodne! Dzięki dwóm paskom świetnie trzymają stopę (podobno te z jednym paskiem znacznie słabiej sobie radzą). Miejskie legendy nie kłamały. Mogłabym w nich biegać cały dzień! Na nodze wyglądają nieco dziwacznie i dla mnie zawsze na swój sposób będą brzydkie, ale… jestem już zdecydowanie w tym wieku, w którym stawia się wygodę ponad piękny wygląd. Coraz rzadziej sięgam po szpilki i ku rozpaczy mojego narzeczonego w mojej szafie gości coraz więcej sportowych butów. A teraz jeszcze te klapki

jak wyglądają oryginalne klapki birkanstock klapki birkenstock oryginalne czym się różnią podróbki od oryginałów birkenstock

…klapki, które pasują do wszystkiego.

Do letnich sukienek, do jeansów i t-shirtu, podobno do garnituru i do sukienki maxi. Na plażę, do ogrodu i do miasta, wszystko w zależności od tego, jak bardzo odważna jesteś. Ja jeszcze tego nie wiem, bo wszystko co nowe mam w zwyczaju chrzcić sesją na bloga. Dopiero później pozwalam sobie tego używać, takie zboczenie. Ale możecie obstawiać! Wyjdę w nich do miasta, czy zostaną w domu? Do czego je dobiorę? Już niedługo zobaczycie na blogu!

[nokaut-offers-box url=’produkt:birkenstock.html’ template=”carrusel”]