Odkąd postanowiłam ograniczyć kupowanie masy sieciówkowych torebek na rzecz odkładania na droższe, porządniejsze modele, dostaję od Was masę pytań o ich jakość i o to, czy faktycznie warto takiego zakupu dokonać. W końcu taka torebka to niemały wydatek i każdy wolałby mieć pewność, czy na pewno warto wyłożyć na torebkę często czterocyfrową kwotę. W swoich wpisach brałam już na tapetę Korsy – jeden z bardzo starych, ale świetnie wypozycjonowanych artykułów jak odróżnić podróbkę Michael Kors Selma od oryginału i drugi o mniejszej, popularniejszej selmie medium. Pisałam też o Selby, która jest wykonana z innego rodzaju skóry i bardziej pod kątem wad i zalet jej posiadania. Dzisiaj natomiast z innej beczki, bo zajmiemy się torebkami Alexander Wang, czyli tymi, które zdeklasowały Korsa w mojej szafie!

Pierwszą w mojej kolekcji była Alpha bucket bag, czyli skórzany worek w kolorze beżowym. Miałam wątpliwości do do jej zakupu, bo wykonana jest ze skóry cielęcej, a do tej pory najlepiej sprawdzały mi się torebki ze skóry saffiano. Są porządne i odporne na wszelkie uszkodzenia i zarysowania, ale niestety nie wyglądają tak ładnie, jak Wangi. 25 maja Alpha będzie ze mną już dwa lata i nie licząc zwykłych śladów użytkowania (skóra pracuje, lekko zmienia kolor czy zagina się w niektórych miejscach) nie ma absolutnie żadnych uszkodzeń. Dno wybite jest ćwiekami, więc nie uszkodziło się od stawiania na podłodze, a same ćwieki tylko lekko się porysowały. Wykończenie w kolorze rose gold nie powycierało się w żadnym miejscu, a torebka wygląda prawie jak nowa. Wyobrażasz sobie, żeby tak prezentowała się torba z h&m po dwóch latach noszenia? Wiadomo, mam kilka torebek, nie noszę jej codziennie, ale wciąż bardzo często!

Alpha jest bardzo wygodna i pojemna. Pasek na ramię jest regulowany, nigdzie się nie wbija, a dzięki neutralnemu kolorowi pasuje do wszystkiego. Jedynym problemem jest to, że nie ma zapięcia, jedynie „zacisk”. Upolowałam ją na przecenie, z 850$ na 510$. Wciąż dużo, ale warto było. Mogłabym mieć za to 20 innych torebek, które po roku wyglądałyby jak szmata i nadawały się tylko do kosza. 

Alpha tak świetnie mi się nosiła, że na następnej wyprzedaży postanowiłam kupić kolejną torebkę tego samego projektanta. Model Rockie widziałam już u Elizy fashionelki, ale jej torebka była duża, prawdopodobnie ciężka i bardzo się zapadała. W moje ręce wpadła wersja mini, przeceniona z 650$ na 455$, wykonana ze skóry bydlęcej. Dziś dopiero czytałam o różnicach w nazewnictwie,  bo jak widzicie wizualnie te skóry różnią się bardzo, a i trwałość jest zupełnie inna. Alpha teoretycznie powinna być delikatniejsza i z pewnością jest bardziej podatna na zarysowania, jednak mam wrażenie, że to Rockie jest bardziej miękka i trzeba na nią szczególnie uważać. Ten typ skóry nie nadaje się do jeansów (farbują!) ogólnie bardziej się brudzi i szybciej ciemnieje. Fajnie się nosi (można wygodnie nosić jako listonoszkę), ale trudno się ją zapina i rozpina, a jak zapakujesz ją do pełna, to na pewno nic nie wyciągniesz „na szybko”.

Po 1,5 roku noszenia mogę powiedzieć tyle – lubię Rockie i cieszę się, że ją mam, na pewno jej nie sprzedam ani nie zamieniłabym jej na 20 sukienek ale jeśli miałabym zdecydować się tylko na jedną z tych dwóch torebek, wybrałabym Alphę. Obie są mega trwałe i porządne, nic się nie zdziera i nie wyciera, ale o miękką skórkę warto jednak dbać, wcierać co jakiś czas różne preparaty, a ja zwyczajnie jestem na to zbyt leniwa! Po worku nic nie widać, mimo że nie stosowałam żadnych środków pielęgnacyjnych, a kuferek wymaga już kosmetyczki. 

Słowem podsumowania, warto wybierać skórzane, porządne torebki i nosić je kilka lat. Nie muszą być to torebki z górnej półki od projektanta, ale warto poszukać dla siebie czegoś porządniejszego, albo skorzystać z zakupowych okazji. Przy okazji podrzucę Wam wyprzedaż w sklepie, w którym kupuję te wszystkie cuda. Jeszcze 4 dni trwają obniżki 20-25% i łapią się do tego również produkty z wyprzedaży! Można sporo zaoszczędzić, sprawdźcie tutaj.