Postanowiłam nie dać się jesiennej chandrze, która wkradła się na moje salony kilka dni temu. Wraz z ochłodzeniem i szarymi chmurami mój humor powoli się oddalał. wyciągnęłam więc z szafy różową spódniczkę i ciepły sweterek od www.vintage-szafa.pl, żeby zrobić sobie kilka zdjęć w ostatnich promieniach słonka, jakie udało mi się złapać. Mam nadzieję, że uda mi się w takiej kolorystyce przetrwać naszą „piękną, polską, złotą jesień” której chyba nigdy nie widziałam. 
Abstrahując od ciuchów, zastanawia mnie pewne zjawisko społeczne ;p na moim blogu pojawia się mnóstwo komentarzy o treści „cześć, fajny blog, dodaj mnie do obserwowanych” i podobnej. Za każdym razem budzi to we mnie podobne odczucia, bo moim zdaniem, katalog blogów obserwowanych to miejsce, gdzie powinnam wrzucać blogi, które chcę odwiedzać, ponieważ mnie inspirują, podobają mi się i mogę znaleźć na nich ciekawe treści. Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Bo tacy użytkownicy mają fanów po tysiąc i więcej. Obserwowanie stało się przedmiotem wymiany i nie jest już dłużej żadnym wyróżnieniem. Chciałabym, żeby ludzie dodający mojego bloga robili to z tych samych powodów, dla których ja to robię, a nie, cytując, „liczę na rewanż!”.


ENG:
With my newest outfit I’m trying to fight the fall, coming quickly to poland, bringing dark, rainy clouds, sadness and wool blankets. I hope that i will stay strong in my decision and go through the autumn wearing only bright, powerful colors like that. This is the outfit for a colder day, don’t be mistaken by the sunshine and colors, cause i caught them luckily and accidentally. This marvelous sweater is from www.vintage-szafa.pl vintage store. 
Apart from clothes ans stupid-talk, I was wandering how well the followers exchange works. I mean, I often receive comments like „nice blog, follow me and I will follow you back”. It always make me think of the reason and meaning of following. I don’t just randomly follow people. Only if i really like a blog and i can find an inspiration there i might consider following. My blog list is a place where I can find only post i really can and want to read, not a trash bin. Of course, i might be mistaken, so please, tell me if I am. But those kind of bloggers really have a thousands of followers. I’d love to have that much, but only if I could be sure that i have been added because of the same reasons for what I add people.


sweterek/sweater – www.vintage-szafa.pl
spódniczka/skirt – sh
miętowy pierścionek/minty ring – primark