Top
  >  Podróże   >  10 pomysłów co robić w deszcz na Bali

Co robić kiedy pada deszcz na Bali

Tropiki tropikami, rozumiem, że każdy marzy o słonecznej pogodzie podczas swojego urlopu. Aby zminimalizować szanse opadów podczas wakacji zacznij planowanie od wpisu kiedy lecieć na Bali. Chociaż nie zdarzają się często, deszczowe dni mogą łatwo zrujnować twoje plany podczas wizyty na Bali.  Ale jeśli już tak się stanie, staraj się nie pozwolić, aby pogoda padała na Twoją paradę, ponieważ nadal jest wiele niesamowitych rzeczy do zrobienia. Chcesz najlepiej zaplanować swój pobyt? Kup największy przewodnik po Bali na rynku.

KUP PRZEWODNIK PO BALI

na hasło BLOG otrzymujesz ode mnie 10% rabatu na wszystkie przewodniki 

Wybierz się do spa

Balijskie tradycyjne zabiegi spa są jedną z najlepszych rzeczy, jakie wyspa ma do zaoferowania. Deszczowe dni zapewniają jeszcze bardziej relaksującą atmosferę, aby cieszyć się różnymi zabiegami spa, wzbogaconymi o tropikalne składniki i aromatyczne elementy, aby zapewnić turystom niezapomniane doświadczenie wellness. Od tradycyjnego balijskiego masażu, po zabiegi facial oraz skomplikowane rytuały, na Bali znajdziesz wszystko, czego potrzebuje Twoja dusza.

Zapisz się na lekcję gotowania

Jeśli posmakowało Ci się balijskie lub ogólnie indonezyjskie jedzenie, dlaczego nie nabyć nowej umiejętności i gotować te smaczne posiłki, kiedy tylko chcesz? Wykorzystaj okazję, jaką daje deszczowy dzień, aby nauczyć się gotować tradycyjne balijskie potrawy od najlepszych kucharzy w Casa Luna w Ubud lub Paon Bali Cooking Class.

Odwiedź muzea lub galerie

Chociaż nasza piękna wyspa z tego nie słynie, na Bali jest mnóstwo muzeów do odwiedzenia, każde z nich ma własną imponującą kolekcję sztuki, artefaktów i reliktów kulturowych. Okolice Ubud są znane z muzeów sztuki (w końcu to miasto artystów) i kultury, podczas gdy wiele galerii sztuki współczesnej znajduje się w okolicach Seminyak.

Zapisz się na zajęcia jogi

Bali to nie tylko raj dla surferów, ale także raj dla joginów. Pada deszcz na Bali? Wskocz na matę!. W każdej okolicy znajdują się doskonałe studia jogi, wiele z nich jest zamkniętych lub półotwartych, więc nie zmokniesz. Najlepsze studia znajdują się w Ubud i Canggu, ale w każdym mieście znajdziesz przynajmniej jedną szkołę jogi wartą uwagi.

deszcz na Bali

Obejrzyj klasyczny film

Kiedy pada deszcz na Bali zawsze można wybrać się do kina. Chociaż nie jest to typowo balijska rozrywka, może być ciekawym doświadczeniem. Kina na Bali są wypasione! Rozsiadasz się na wygodnym, królewskim fotelu, zamawiasz ulubione jedzenie albo wino, a to wszystko za dużo mniejsze pieniądze, niż w Europie. Mamy też pierwsze na świecie organiczne kino wegańskie, Paradiso Ubud. Jest otwarte na codzienne na pokazy filmowe przy zdrowych smakołykach. Mają też ciekawe wydarzenia kulturalne, wystawy i dyskusje o każdej porze dnia.

Idź na nurkowanie lub spacer po dnie morza

Kto powiedział, że możesz cieszyć się Bali tylko w pomieszczeniach zamkniętych, gdy pada deszcz? Kiedy leje, możesz równie dobrze zanurkować w morzu, wtedy to co się dzieje na powierzchni nie ma znaczenia. Być może widoczność nie będzie najlepsza, ale jeśli na przykład chcesz nauczyć się nurkować i zrobić patent – deszczowe dni są do tego najlepsze. Nie marnujesz wtedy wakacji. Najlepszą szkołę nurkowania znajdziesz w Amed, a namiary podaję oczywiście w swoim przewodniku.

Poza tradycyjnym nurkowaniem z butlą znajdziesz też ciekawe aktywności jak spacer po dnie morza w specjalnym akwalungu czy sadzenie koralowców. Przyczynisz się tym samym do odbudowy rafy na Bali.

Zakupy w deszcz na Bali

Ponura pogoda daje świetną okazję, aby przejść od sklepu do sklepu albo od straganu do straganu i wypełnić swój bagaż autentycznymi produktami i pamiątkami z Bali, od tradycyjnych produktów kosmetycznych po modę, ceramikę i przedmioty dekoracyjne do domu. Ciesz się komfortem centrów handlowych lub lokalnych straganów na Bali i zrób najlepsze zakupy. W deszczową pogodę ceny będą jeszcze atrakcyjniejsze!

Jedzenie

Bali ma nieskończony wybór wspaniałych restauracji, które zaspokoją Twój apetyt. Ciesz się deszczowym dniem w jednej z tysięcy restauracji na na Bali, wybierając spośród kuchni całego świata i jedząc tradycyjne lub międzynarodowe menu. Turyści mogą również wybrać restauracje ze względu na ich widok: ocean lub góry, pole ryżowe lub wybrzeże – wciąż piękne nawet podczas deszczu.

Pij gorącą kawę lub herbatę

Nie ma to jak ciepło gorącej filiżanki kawy lub herbaty w deszczowy dzień. Balijczycy mają tradycyjny sposób przetwarzania ziaren kawy, nadając jej pewną lekkość i świeżość smaku. Turyści mogą również skosztować kawy w stylu amerykańskim lub nieuchwytnej kawy luwak, najdroższej kawy na świecie. Najwięcej ciekawych kawiarni znajdziesz w Ubud, Canggu i Seminyaku, ale każde miasteczko skrywa tu swoją perełkę.

Poznaj lokalne sztuki i rzemiosła

Ubud ma wiele warsztatów i pracowni, w których turyści mogą nauczyć się różnych rzeczy w balijski sposób. Muzeum ARMA oferuje zajęcia z tradycyjnego tańca, Studio Perak uczy turystów, jak robić srebrną biżuterię, a Sari Api Ceramics Studio ma zajęcia z tworzenia ceramiki. Wiele kursów i zajęć jest również odpowiednich dla dzieci. Można również nauczyć się przygotowywać balijskie ofiarki (canang sari) czy malować batik (tradycyjne wzory na tkaninie). Ilość dostępnych warsztatów jest ogromna!

Moje życie na Bali możesz podglądać na instagramie.

KUP PRZEWODNIK PO BALI

na hasło BLOG otrzymujesz ode mnie 10% rabatu na wszystkie przewodniki 

post a comment