Nie przepadam za chodzeniem po muzeach. Mało które mnie zachwyca. Wynudziłam się w British Museum, w rekordowym czasie zwiedziłam Prado. Jak łatwo się domyślić nie byłam zachwycona pomysłem wejścia do Technisches Museum. Łukaszowi jednak bardzo zależało, więc zdecydowałam się na takie poświęcenie;) W końcu kiedy następnym razem będziemy w Wiedniu? Pewnie nigdy!
Co mogę powiedzieć? Jest to muzeum inne niż wszystkie. Miejsce głownie dedykowane dzieciom. Wszystkiego można dotknąć, z bliska zobaczyć, pobawić się, sprawdzić własnoręcznie, poznawać przez eksperymentowanie. Mnóstwo mechanicznych i multimedialnych wystaw, łatwo dostępnych dla dzieci jak i dla dorosłych na aż czterech piętrach! Nikt nie robi problemów z robieniem zdjęć, czy wygłupami dzieciaków. Wśród eksponatów znajdują się zabytkowe samochody i samoloty, XIX wieczna lokomotywa a także zrekonstruowana kopalnia węgla. Zdecydowanie WARTO to zobaczyć!
Wstęp do muzeum kosztuje 10 euro, studencki 8. Młodzież do lat 19 wchodzi za darmo. Czynne cały tydzień!

Byliście już w Wiedniu? A może dopiero się wybieracie? Co byście dodali? Czekam na Wasze komentarze!

model samolotu muzeum techniki w wiedniu ootd wiedeń vienna marieantoinette muzeum techniki samolot muzeum techniki ootd marieantoinette wiedeń vienna sweterek błękitny oasap baby blue pastelowy naszyjnik kwiatuszki choies sweter baby blue samolot muzeum techniki wiedeń vienna michael kors selma medium zegarek michael korszdjęcia: Łukasz

szalik/scarf – Oasap (tutaj/here)

sweter/sweater – Oasap (tutaj/here)

naszyjnik/necklace – Choies (tutaj/here)

torebka/bag – Michael Kors Selma Medium

zegarek/watch – Michael Kors

jeansy/jeans – American Eagle Outfitters