Odkąd stałam się dumną posiadaczką własnego blendera, miksuję wszystko co wpada mi w ręce. Próbowałam różnych przepisów na modne, blogerskie smoothie, które przepięknie wyglądają z kolorowymi słomkami w prostych szklankach (prawda?). Blendowałam owoce z mlekiem i jogurtem, potem warzywa. Mało brakowało, a zaczęłabym eksperymentować z mięsem. Warto dodać, że eksperymenty odbywały się na żywym organizmie, więc byłoby to dość ryzykowne (pozdrawiam Cię tatusiu). Zostałam więc przy koktajlach owocowych. Początkowo nie do końca smakowały tak pięknie, jak wyglądały. Przeżywałam nienawiść do zmielonych truskawek, pogardę dla szpinaku, okazałam chłodną obojętność malinom. Wreszcie zapałałam miłością do bananów. To była miłość od pierwszego… łyka?
Owocem tego romansu jest między innymi pyszny koktajl bananowo – piernikowy. Podzielę się z Wami najprostszym przepisem świata. Piszcie, jak Wam smakowało i jakie są Wasze ulubione smoothie!


2/3 łyżki jogurtu naturalnego greckiego + 1 dojrzały banan + kilka ciastek, np. pierników + trochę mleka, alby uzyskać odpowiednią konsystencję. Banał. Blendujemy. Robimy focię na instagram. Pijemy. Ja użyłam pierniczków migdałowych z Ikea o takich o: