Zacznijmy od tego, że moje białe trampki wiele w swym krótkim życiu przeszły. Podczas swojego pierwszego spaceru złapał nas deszcz i od bryzgającego wszędzie błota conversy zmieniły kolor na szare. W zasadzie pogodziłam się z tym, że śnieżnobiałe to one już nigdy nie będą. Próbowałam ratować je w pralce, co poskutkowało jedynie puszczeniem kleju w niektórych miejscach. Super, nie? Od tamtej pory staram się dbać o nie bardziej (choć generalnie uznaję wyższość tanich trampek nad conversami za kilka stówek, o czym możecie przeczytać w podlinkowanym wpisie). Dziś mam dla Was najskuteczniejszy sposób na wyczyszczenie białych i ogólnie jasnych trampek.

brudne trampki czym wyczyścić brudne conversy materiał gumaW takim (opłakanym) stanie znajdowały się moje buty przed rozpoczęciem żmudnego procesu szorowania. Co będzie potrzebne? Mleczko cif, ocet, soda oczyszczona, proszek do białego, ewentualnie wybielacz, szczoteczka do zębów lub (lepiej) zużyta szczoteczka do rąk.

DSC06631To co teraz?

SZNURÓWKI wyjmujemy. Przygotowujemy roztwór proszku do białego z dodatkiem wybielacza, koniecznie w ciepłej wodzie. Wkładamy tam sznurówki na cały czas czyszczenia trampek. Co jakiś czas można „zamieszać”.

TRAMPKI wkładamy do miski z zimną wodą. Dodajemy trochę proszku do prania i odplamiacza. Gumę szorujemy za pomocą szczoteczki do zębów, mleczkiem cif. Nadaje się ono idealnie do gumowych powierzchni, czyści bez zarzutu! W osobnej miseczce (nie metalowej) przygotowujemy wybuchową mieszankę. 2 łyżki sody oczyszczonej + trochę octu. Musi powstać z tego papka, którą następnie będziemy szorować materiał. I do dzieła! Życzę cierpliwości, pranie moich Conversów zajęło mi prawie godzinę. Mieszanka octu i sody oczyszczonej jest jak dotąd najskuteczniejszym moim zdaniem środkiem do czyszczenia materiałowej powierzchni trampek. Pamiętajcie, żeby wypłukać potem buty w zimnej wodzie, bardzo dokładnie. Ja swoje trampki odwirowałam w pralce i suszyłam na umiarkowanym słońcu.

[nokaut-offers-box url=’/producent:converse.html/’ template=”carrusel”]

Oto efekt:
czyste trampki czym wyprać conversy

czym czyścić białe conversy najskuteczniejszy sposób

Niestety światło następnego dnia było nieco inne, ale mam nadzieję, że mimo to widzicie znaczną poprawę! To co, idziecie do sklepu po ocet i sodę?

Jeśli zależy Wam na markowych trampkach, Conversy w dobrej cenie znajdziecie tutaj. Polecam poczekać na większe promocje, często zdarza się 25% zniżki na wszystko. Dostawa do Polski zajmuje 3 dni, można wykupić ubezpieczenie celne, żeby uniknąć przykrych niespodzianek przy odbiorze paczki. Polecam wszystkim!

Koniecznie sprawdźcie też moje wpisy: