Specjalnie dla Was zamówiłam na Allegro bezmarkowe siostry moich białych Conversów. Jestem przekonana, że wielu z Was zastanawiało się wielokrotnie, jaka jest różnica w jakości między markowymi trampkami, a „podróbkami”. Sama kilka razy stawałam przed wyborem „gviazdka vs tanie trampki”. I przyznam, że zazwyczaj wygrywały chińskie no name! Dzisiaj małe porównanie, bo od kiedy jestem posiadaczką białych Converse, wreszcie jakieś porównanie mam.

Zajrzyjcie również koniecznie do mojego wpisu jak najlepiej wyczyścić białe trampki! Nieskromnie przyznam, że jest bardzo przydatny.

conversy vs tanie trampki z allegroconversy vs tanie trampki z allegro porównanieJak widać, wielkiej różnicy nie ma, przynajmniej ja takiej nie widzę. Czerwone paski w przypadku Conversów mają wiśniowy kolor, te allegrowe jaśniejszy. Jak widzicie na drugim zdjęciu klej z Conversów puścił już po pierwszym praniu (w pralce z miękkim ręcznikiem Tosi i ściereczkami, nastawione na pranie ręczne w zimnej wodzie). Bezmarkowe nówki sztuki, a więc stan idealny. Może zaburzyć osąd, bo są tak nieskazitelne 😉
conversy vs tanie trampki przód buta noski kolorconversy vs tanie trampki przód butaJak widać noski Conversów wydają się nawet mniej zgrabne, niż tych tanich z Allegro. Celowo nie mówię „chińskich trampek”, bo dwa zdjęcia dalej widać metkę tych markowych… Niemal wszystko w dzisiejszych czasach jest produkowane w Azji i nie ma się co oszukiwać. Kolejną wizualną różnicą, jest brak logo na języku i z tyłu. Wydaje mi się, że Conversy jednak troszkę zgrabniej wyglądają na stopie, aczkolwiek może to być złudzenie. I jak dla mnie to byłoby na tyle, chyba, że Wy coś jeszcze widzicie? Nie jestem zbyt spostrzegawcza 😉

To moja czwarta para bezmarkowych trampek i pierwsza Conversów. Jeśli chodzi o ten pierwszy „gatunek” to wszystkie pary mam do dziś i są w świetnym stanie. Żadna nie rozpadła się, ani nie rozkleiła. Jedynie miętowym odpadło jedno z metalowych kółeczek z boku. Komfort chodzenia jest dokładnie taki sam. Guma to guma, niestety Conversy obtarły mnie już za pierwszym razem. Oczywiście, że fajnie jest mieć markowy produkt, ale uważam, że na trampkach akurat można zaoszczędzić. Zdecydowanie lepiej dołożyć do skórzanych balerinek, czy świetnie wyprofilowanych szpilek.

[nokaut-offers-box url=’/producent:converse.html/’ template=”carrusel”]

conversy vs podróby tanie trampki tył buta metka z tyłuconversy vs podróby metka

Jeśli jednak jesteście innego zdania i mimo wszystko stawiacie na Conversy, to duży wybór w dobrych cenach znajdziecie TUTAJ. No i nie ma problemu z dostępnością białych (podobno w Polsce trudno je znaleźć). Macie pewność, co do ich oryginalności. To co wybieracie?