Top
  >  Lifestyle   >  Storie di Seta – chodź opowiem Ci jedwabną historię

Storie di Seta

Upalne lato to dla mnie czas, w którym niezwykle rzadko sięgam po perfumy. W tym okresie źle dobrany, ciężki zapach potrafi wręcz dusić, szczególnie w gorące dni. Zdecydowanie częściej wybieram mgiełki zapachowe, które z kolei nie mogą się pochwalić taką samą trwałością, co perfumy. Dodatkowo gorące lato w ogóle nie sprzyja trwałości perfum.

W lipcu zostałam zaproszona do przetestowania nowej kolekcji zapachów inspirowanych jedwabiem od Salvatore Ferragamo – #StoriediSeta. Kolekcja została zaprojektowana tak, aby porwać Was w podróż zapachu – przywodzi na myśl krajobrazy, miejsca i doznania inspirowane kultowymi jedwabnymi projektami Salvatore Ferragamo.

Chociaż kolekcja składa się z czterech różnych zapachów wód perfumowanych, można je ze sobą dowolnie łączyć, co czyni ją absolutnie wyjątkową. To wszystko dzięki magicznemu składnikowi filo di seta, jedwabnej nici. Ta sygnatura zapachowa znajduje się w sercu każdego zapachu, dzięki temu można je bezpiecznie ze sobą łączyć i nałożyć nawet wszystkie na raz!

Lato to wolność i podróże – więc idealny czas na eksperymenty. Może to właśnie teraz odkryjesz swoje własne, unikalne i idealne połączenie zapachów?

Giardini di Seta z rabarbarem i kwiatem sakura

[ezcol_1half]Storie di Seta[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end][/ezcol_1half_end]

Zamknij oczy, powąchaj ten zapach i daj się przenieść ze Storie di Seta do magicznego ogrodu pełnego przepięknych kwiatów. Giardini di Seta pachnie cierpkim rabarbarem i kwiatem sakura, na pewno spodoba się miłośnikom kwiatowych kompozycji.

Savane di Seta z nasionami marchewki i irysem

[ezcol_1half][/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]Storie di Seta[/ezcol_1half_end]

Miejsce ze zdjęcia idealnie wpasowało się w klimat zapachu inspirowanego sawanną. Czekałam wręcz na pojawienie się majestatycznych, dzikich zwierząt. Savane di Seta z intrygującą marchewką i pudrowym irysem to zapach nie do podrobienia. Przenosi nasze zmysły prosto na safari.

Oceani di Seta z akordem morskim i magnolią

[ezcol_1half][/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]Storie di Seta[/ezcol_1half_end]

Jeden z moich faworytów to Oceani di Seta, energiczny wodno-kwiatowy zapach przywodzący na myśl wakacje nad morzem. Poczujesz tu słone nuty i delikatne płatki magnolii. Wyobraź sobie spacer nad brzegiem oceanu… tak właśnie pachnie Oceani di Seta…

Giungle di Seta z zielonym groszkiem i peonią

[ezcol_1half][/ezcol_1half] [ezcol_1half_end][/ezcol_1half_end]

Spójrzcie na ten flakon, czyż nie jest dziełem sztuki? Przywodzi na myśl tropikalny klimat Azji Południowo – Wschodniej, za którą tak tęsknię. Tak też pachnie, jak wilgotny las tropikalny z nutą dzikich kwiatów. Ma również w składzie piwonię, być może dlatego szybko stał się jednym z dwóch moich ulubionych zapachów, który zawsze noszę solo.

[ezcol_1half][/ezcol_1half] [ezcol_1half_end][/ezcol_1half_end]

Jak zatrzymać zapach na dłużej?

Udało Ci się znaleźć idealne połączenie zapachów Storie di Seta? Z pewnością chcesz ten efekt zatrzymać na dłużej. Wysokie temperatury nie sprzyjają niestety trwałości zapachów. Dodatkowo skóra wysuszona słońcem jest średnim nośnikiem. Jak przedłużyć trwałość naszych perfum i sprawić, że będą wyczuwalne długimi godzinami? Przede wszystkim pamiętaj o nawilżeniu. Na suchej skórze naprawdę żaden zapach się nie utrzyma. Idealnym nośnikiem przedłużającym jego trwałość jest natomiast… olej. Odrobina rafinowanego oleju kokosowego, lub innego bezzapachowego produktu naniesiona na skórę przedłuży trwałość każdych perfum. Spróbuj także boosterów od Salvatore Ferragamo – wzmacniają wydźwięk wybranego zapachu. Do wyboru nuta piżmowa lub drzewna.

STORIE DI SETA jest dostępny wyłącznie w perfumeriach Sephora i na sephora.pl

Comments:

  • 30 lipca, 2021

    Idealny zapach perfum na lato.

    reply...

post a comment