Top
  >  Lifestyle   >  Decoral Fashion Awards
Właśnie dobiegła końca pierwsza edycja prestiżowego konkursu dla młodych projektantów Dekoral Fashion Awards. 6 czerwca w Soho Factory w Warszawie podczas uroczystej gali ogłoszono zwycięzców. Najlepszy okazał się Robert Czerwik, a wyróżnienia przyznano Marcie Twarowskiej i Jakubowi Pieczarkowskiemu.
Dekoral Fashion Awards to konkurs organizowany przez markę farb Dekoral. Projekt związany jest z modą, a do udziału w nim zaproszono młodych projektantów. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu kolekcji nawiązującej do najnowszej palety barw Dekoral Fashion 2013.

Robert Czerwik

Marta Twarowska

Jakub Pieczarkowski
Eliminacje do konkursu trwały już od lutego. O przedsięwzięciu informowały początkowo plakaty na uczelniach wyższych oraz facebook. W trakcie trwania konkursu jego uczestnicy poddawani byli kolejnym selekcjom. Po etapie zgłoszeniowym jury w składzie Lidia Popiel, Andrzej Foder i Bartek Żurowski wybrało 50 najciekawszych prac. Wyniki selekcji opublikowane zostały na fanpage’u marki DekoralFashion w specjalnie na ten cel przygotowanej aplikacji. Na kolejnym etapie do aktywnego udziału w konkursie zaproszeni zostali internauci. Ich głosami wyłoniono TOP20 projektantów. 
6 maja półfinałowa dwudziestka spotkała się z jury, aby zaprezentować uszyte przez siebie kreacje. Efektem tego spotkania był wybór przez jury TOP10 najlepszych projektantów do finału konkursu. 

Jury miało przed sobą ciężkie zadanie!

Podczas uroczystej gali 6 czerwca w Soho Factory finaliści zaprezentowali w pokazie specjalnie przez siebie przygotowane na ten dzień kreacje. Event z udziałem gwiazd i mediów poprowadzili Joanna Krupa i Olivier Janiak. Oboje wyglądali olśniewająco, prawda? Długa, pudrowa suknia od Bohoboco układała się na niej nieziemsko!

Najlepsza trójka projektantów otrzymała nagrody pieniężne: 20 tys. zł za I miejsce dla Roberta Czerwika i po 2,5 tys. za wyróżnienia dla Marty Twarowskiej i Jakuba Pieczarkowskiego.

Jeśli chcecie zobaczyć prace projektantów, zapraszam tutaj.

Comments:

 • 29 czerwca, 2013

  wow taki projekt to strasznie fajna sprawa 🙂

  reply...
 • 29 czerwca, 2013

  Fantastyczny projekt i konkurs 🙂 Oby więcej takich wydarzeń w Polsce i możliwości dla młodych polskich projektantów na wybicie się i zaprezentowanie szerszej publiczności 🙂

  reply...
 • 30 czerwca, 2013

  Chciałaby tam być…

  reply...
 • 1 lipca, 2013

  świetna relacja! dobre jakościowo zdjęcia i rzeczowy opis! to jest to!
  patrząc na cały wpis bardzo żałuję, że nie mogłam tam być…

  reply...

post a comment