Czy Wy też tak pedantycznie jak ja, dbacie o swoją kolekcję torebek? Wszystkie moje torby po użyciu są opróżniane i chowane do szafy, a jeśli dołączony był do nich worek ochronny, to nawet do worka i do szafy. Staram się też przecierać od razu wszystkie powstałe zabrudzenia. Do tej pory czyściłam torebki używając kremu Nivea Classic lub mleczka do demakijażu oczu. Nie jest to najlepszy sposób – na materiale zostaje tłusty film, jeśli nie przetrzemy go szmatką, torba cała się ślizga lub lepi. 

Niedawno odkryłam Eco Leather Cleaner. Podobno jest to nowość na europejskim rynku. Produkt o nowoczesnej recepturze przeznaczony jest do czyszczenia, pielęgnacji i ochrony produktów wykonanych ze sztucznej skóry (skóry ekologicznej). Można skutecznie wyczyścić nim również plastik. Ja przetestowałam go na jasnej torebce, podatnej na zabrudzenia i portfelu, który oczywiście brudzi się znacznie łatwiej. Jak wspominałam Wam na fejsie nie mogłam jednak znaleźć nic na tyle brudnego, żeby pokazać Wam jaki ten spray daje efekt. Z łatwością jednak usunął ciemne zabrudzenia z portfela i szary nalot z jasnej torebki. 
Jest dość łatwy w użyciu – jest to spray, który po rozprowadzeniu na czyszczoną powierzchnię pozostawiamy na około 5 minut i potem czyścimy delikatnie suchą szmatką. Producent zapewnia, że spray niweluje przetarcia i mikrorysy. Muszę poszukać jakiś rys, sprawdzić i napiszę to Wam na fejsie, jednak już ktoś mi kiedyś obiecywał, że pasta do lakieru usunie rysy z mojego auta i niestety kłamał… 

Torbę i spray możecie znaleźć na etorba.pl, gdzie macie 10zł zniżki na hasło 'MarieAntoinette’.
Portfel pochodzi z zeszłorocznej kolekcji Mohito.