Odkąd wprowadziłam się do swojego obecnego mieszkania, czyli od jakiś trzech lat, nigdy nie widziałam swojego listonosza. Serio, koleś nigdy nie zapukał do mych drzwi. Nie żebym była mega zapracowaną osobą, stali czytelnicy bloga wiedzą, że pracuję mobilnie i jeśli jestem w Warszawie, to raczej robię to w domu. Mimo to zawsze w skrzynce znajduję awizo. Nie miałam tego problemu w swoim rodzinnym domu – tam wszystkie przesyłki, czy to duże czy malutkie, Pan Listonosz przynosił do drzwi. Myślałam, że to norma, bo w końcu na tym polega praca listonosza. O, jakże się pomyliłam! W Warszawie list polecony czy też nie, kartka a4 czy też wielka paczka od Chińczyków zawsze czeka do odbioru na poczcie. Oczywiście po odstaniu „swojego” w kilometrowej kolejce. Czy za to płaci nadawca? Bo wydaje mi się, że list polecony należy doręczyć do rąk własnych. Czy u Was też tak jest? A może moja poczta to wyjątek i ten wpis jest kompletnie niepotrzebny. Koniecznie dajcie mi znać, może jak zwykle mam pecha!

Zgodnie z obietnicą złożoną na snapie (śledźcie aleksandranaj) przygotowałam gotowy wzór skargi na funkcjonowanie urzędu pocztowego. Listonosz zostawia awizo zamiast poleconego? Doręcza Twoje listy sąsiadom? A może tak jak ja nigdy nie widzieliście go na oczy? Wkurza Cię marnowanie czasu, który mógłbyś spędzić produktywnie?

Ściągnij darmowy wzór skargi na listonosza, uzupełnij o dwoje dane i numer urzędu pocztowego (sprawdzisz go w 5 sekund w google) i zrób z tym coś wreszcie. Wyślij mailem lub zanieś do urzędu przy odbieraniu kolejnego awizo. Teraz masz gotowca! Nie ma wymówek! Ktoś zrobił to za Ciebie i nawet sformatował.

Skargę można wnieść pisemnie (polecam tę opcję) w swoim urzędzie pocztowym, telegraficznie, za pomocą faksu na nr (22) 656-59-18, lub poczty elektronicznej na adres: skargi@centrala.poczta-polska.pl.

>pobierz wzór skargi<