Top
  >  Lifestyle   >  Listonosz nie doręcza poleconych – gotowy wzór skarga na listonosza + darmowy pdf do druku

Odkąd wprowadziłam się do swojego obecnego mieszkania, czyli od jakiś trzech lat, nigdy nie widziałam swojego listonosza. Serio, koleś nigdy nie zapukał do mych drzwi. Nie żebym była mega zapracowaną osobą, stali czytelnicy bloga wiedzą, że pracuję mobilnie i jeśli jestem w Warszawie, to raczej robię to w domu. Mimo to zawsze w skrzynce znajduję awizo. Nie miałam tego problemu w swoim rodzinnym domu – tam wszystkie przesyłki, czy to duże czy malutkie, Pan Listonosz przynosił do drzwi. Myślałam, że to norma, bo w końcu na tym polega praca listonosza. O, jakże się pomyliłam! W Warszawie list polecony czy też nie, kartka a4 czy też wielka paczka od Chińczyków zawsze czeka do odbioru na poczcie. Oczywiście po odstaniu „swojego” w kilometrowej kolejce. Czy za to płaci nadawca? Bo wydaje mi się, że list polecony należy doręczyć do rąk własnych. Czy u Was też tak jest? A może moja poczta to wyjątek i ten wpis jest kompletnie niepotrzebny. Koniecznie dajcie mi znać, może jak zwykle mam pecha!

Zgodnie z obietnicą złożoną na snapie (śledźcie aleksandranaj) przygotowałam gotowy wzór skargi na funkcjonowanie urzędu pocztowego. Listonosz zostawia awizo zamiast poleconego? Doręcza Twoje listy sąsiadom? A może tak jak ja nigdy nie widzieliście go na oczy? Wkurza Cię marnowanie czasu, który mógłbyś spędzić produktywnie?

Ściągnij darmowy wzór skargi na listonosza, uzupełnij o dwoje dane i numer urzędu pocztowego (sprawdzisz go w 5 sekund w google) i zrób z tym coś wreszcie. Wyślij mailem lub zanieś do urzędu przy odbieraniu kolejnego awizo. Teraz masz gotowca! Nie ma wymówek! Ktoś zrobił to za Ciebie i nawet sformatował.

Skargę można wnieść pisemnie (polecam tę opcję) w swoim urzędzie pocztowym, telegraficznie, za pomocą faksu na nr (22) 656-59-18, lub poczty elektronicznej na adres: skargi@centrala.poczta-polska.pl.

>pobierz wzór skargi<

Comments:

 • Maria

  27 czerwca, 2017

  U mnie listonosz zostawia polecone ale za to gościu od paczek zawsze zwiewa po wrzuceniu awizo. Kiedyś go nawet goniłam po ulicy ?

  reply...
   • Aga

    25 listopada, 2019

    Dzięki , właśnie wysmarowałam skArgę na nieotrzymywanie powiadomień o poleconych , bo okazało sie,że są na poczcie a ja o tym nie wiem i z czterech odebrałam tylko 2 .:-( Włos mi sie zjeżył …co może być dalej

    reply...
    • Edi

     29 maja, 2024

     ten proceder trwa dalej ;(

     reply...
  • Jola

   5 lipca, 2021

   Macie to szczęście, że macie awizo u Nas od pewnego czasu nie są zostawiane awiza. Mąż nie dostał listu ani awiz z sądu dobrze ze mamy bardzo dobre relacje z rodizna to wiexielismy o sprawie w sadzie. Dzisiaj okazało się że były do mnie i męża listy ze starostwa i tez nie. Było awiz. Dobrze że mnie coś tknęło i zadzwoniłam do starostwa czy już są decyzję i czy zostały wysłane..

   reply...
   • Anonim

    12 stycznia, 2023

    u mnie podobna sytuacja tylko bez happy endu, przegrana sprawa w sądzie ,bo nawet nie mieliśmy pojecia ze jakaś sprawa jest. brak listu poleconego jak i awizo….

    reply...
  • Anonim

   25 stycznia, 2023

   Powiem tak, roszczeniowość do potęgi i jedno wielkie śmierdzące lenistwo.
   Pisząc skargę na listonosza, tracicie więcej czasu wypełniając sam ten kwestionariusz, a dawno już by była paczka odebrana. Wysyłajac mimo wszystko skargę, niczego nie zmienicie bo listonosz pracy nie straci z jednego prostego powodu – na poczcie nie ma komu pracować.
   Skarga dociera do listonosza przez naczelnika, funduje mu stres do potęgi po którym listonosz z pewnością po czymś takim nawet wam rachunku za prąd nie wrzuci. Nie jesteście anonimowi w żaden sposób o listonosz widzi kto dokładnie skargę napisał i po jakim mieszka adresem. Poza tym, jeśli bardzo wam się nie chce listów odbierać jest wiele innych lepszych usług.

   reply...
   • Łukasz Michałowski

    27 stycznia, 2023

    Witamy przedstawiciela Poczty Polskiej na pokładzie 😀

    reply...
   • Jania

    22 listopada, 2023

    „Roszczeniowosc”? Dobre sobie:D Doztarczenie przesyłki adresatowi zawiera się w cenie usługi. Sprawa jest prosta:) Bez obaw wysylam skargi w takich sytuacjach, nawet dobrze ze nie są anonimowe- ja nie mam się czego wstydzic:) Jeśli pracownik PP bie wykonuje swoich obowiązków służbowych, to niech się stresuje przed naczelnikiem. Jeśli ja nie wykonam obowiązków służbowych, to też odpowiem za to przed przełożonym. Oczekiwanie pracowników poczty że wezme to pod uwagę – to dopiero jest rozczeniowosc. I do tego sugerowanie że nerwy pracownika, których sam sobie przyspozyl są jakkolwiek ważniejsze od moich, kiedy po raz kolejny muszę dymać na pocztę? Coś takiego mógł napisać tylko jakiś konował:D

    reply...
   • Anonim

    22 stycznia, 2024

    Od razu widać że to listonosz napisał 😀
    Poszcie skargi i nie zwracajcie uwagi na takie komentarze. Takie nasze prawo a ich praca.

    reply...
 • Anonim

  28 czerwca, 2017

  mój listonosz wrzucił przy mnie awizo do skrzynki, a w momencie gdy powiedziałam, że przecież moge odebrać to powiedzial ” tą paczkę trzeba odebrać na poczcie bo nie mam jej przy sobie”. Skarga oczywiście poleciała…

  reply...
 • n

  28 czerwca, 2017

  We Francji awizo to standard, a samo odebranie paczki czy listu na poczcie to całą procedura, która trwa nawet trzy dni… ;).

  Dawno już nie byłam na Twoim blogu – zmiany na plus, I to duży, ale błagam -Chińczyków z wielkiej litery.

  reply...
   • n

    28 czerwca, 2017

    O dziwo z chęcią korzystają z poczty. Po prostu tu życie płynie innym tempem i nikt nie przejmuje się za bardzo faktem wyczekiwania na paczkę. No oprócz cudzoziemców takich jak ja :).

    Buziaki!

    reply...
    • SZYMON

     9 lutego, 2018

     5.02.2018 LISTONOSZ NIE DORECZYŁ LISTUPOLECZONEGO DO MOJEGO TATY

     reply...
   • awizo

    11 kwietnia, 2022

    dziś mój listonosz zostawił awizo w skrzynce mimo ze byłam w domu

    reply...
  • tlusta_papuzka

   29 czerwca, 2017

   Niekoniecznie. U mnie paczki/listy polecone sa zwykle dostarczane na miejsce, mniejsze wrzucane do skrzynki, wieksze w miare mozliwosci zostawiane u sasiadow (chyba ze sama wybiore opcje odbioru na poczcie, co dla mnie jest wygodniejsze).

   reply...
 • Barbara

  28 czerwca, 2017

  Listonoszy mamy już wychowanych, że tak powiem, listy przychodzą tam gdzie mają, czy to chińskie czy polecone, całe szczęście. Za to moja mama nie lubi się z kurierami. Zna jednego miłego pana kuriera, który przyjeżdża po poinformowaniu smsem, że będzie (pewnie systemowe powiadomienie), ma oczekiwaną paczkę, jest miły i cała procedura jest przyjemna. Niestety zdarza się zamówić coś z innej firmy kurierskiej (nie można mieć wszystkiego, nie?) i cóż… Mama siedzi w domu cały dzień, chodzi z telefonem, nasłuchuje, pod bramą niż nie tyrczy, domofon milczy. I nagle jest, sms! „Nikogo nie było, paczki nie zostawiłem”. Mama dzwoni do mnie, ja googluję na okienku ich stronę, składam zażalenie, że jak to tak i dlaczego, wyżyłam się trochę, nie powiem. Pół godziny później dzwoni mama znowu, że kurier przyjechał, przeprosił i nawet paczkę wniósł gdzie trzeba.
  Więc w sumie warto się kłócić o swoje, choć doza wyrozumiałości też powinna gdzieś być 🙂

  reply...
 • Natalia T

  28 czerwca, 2017

  Podobno są jakieś przepisy, ze listonosz nie ma obowiązku brania ze sobą wszystkich paczek. W jaki sposób następuje selekcja co weźmie, a co nie, nie wiem, ale tak właśnie slyszalam kilkakrotnie na różnych pocztach 😉

  reply...
 • Marta

  26 lipca, 2017

  To jest straszne co się z pocztą porobiło od czasu wprowadzenia kurierów na rynek 🙁
  Niestety w całym kraju odczuwalny jest ten stan rzeczy ;/ Do tego w wielu punktach jest jeszcze PRL, gdzie siedzą święte… panie 😛

  reply...
 • 27 lipca, 2017

  Dobrze, że zwróciłaś na to uwagę. W moim przypadku mogłoby być gorzej. Mieszkam na wsi i skrzynki znajdują się w jednym miejscu, w połowie miejscowości. Często zdarza się tak, że kłódki są wyrwane, a listy magicznie znikają. Nawet nie wiedziałabym o tym awizo:/

  reply...
  • Marta

   27 lipca, 2017

   Na prawdę? Kurcze nie wiedziałam, że jeszcze się to stosuje. Te skrzynki na końcu miejscowości. Tak się świat rozrasta… Ciekawa jestem jak rozwiązują sprawę poleconych lub przesyłek większych niż list?

   reply...
 • Sebastian

  18 sierpnia, 2017

  „Zgodnie z obietnicą złożoną na snapie (śledźcie aleksandranaj) przygotowałam gotowy wzór skargi na funkcjonowanie urzędu pocztowego.”

  Przygotowałaś czy pożyczyłaś z sieci nie podając źródła? 😉
  Treść ta jest w sieci już od 2005 roku.
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,97,33862106,33862106,oficjalna_skarga_na_dzialanie_urzedu_pocztowego.html

  reply...
  • viola

   10 listopada, 2023

   nie przygotowałeś tylko przepisałeś z gotowego formularza, sztuczka sprytu się nie udała

   reply...
 • yedi

  24 sierpnia, 2017

  bo listonosze to taki minigang 😉 innym razem gorliwie dostarczają: http://www.eporady24.pl/skuteczne_doreczenie_pisma,pytania,4,83,8042.html a to i tak źle i tak niedobrze. w ogóle poczta pol. powinna chyba jakąś rekontrukcję przejść, bo nawala coraz bardziej, nieżyciowa i staromodna…

  reply...
 • Wiktoria

  15 września, 2017

  A ja proponuję czytać regulamin usług z których się korzysta.. i po problemie. Wiecie,że LISTONOSZ nie ma obowiązku brać 'listów’,które nie wchodzą do skrzynki? Nie dziwcie się,że jak ktoś zamawia buty w kartonie po telewizorze,to listonosz tego nie zabierze, po pierwsze nie musi,po drugie nie ma jak. Trzeba zapłacić 3zł więcej i wyslać kurierem.

  reply...
  • Aiva

   23 listopada, 2017

   Ciekawe nie bierze u mnie wzial i bezczelnie wpieprzyl do skrzynki niszczac ja. Ot debil

   reply...
  • marek

   24 marca, 2018

   Bzdury!!! to po co są gabaryty a i b .Gabaryt b to suma wszystkich wymiarów 900mm!!! albo niech poczta skasuje ten gabaryt albo bierze na siebie doręczenie.

   reply...
 • Andrzej

  4 grudnia, 2017

  Teraz listonosze tak zabiegani, że nie mają czasu chodzić po mieszkaniach a prywatnie mówią, że nie mają obowiązku za marne pieniądze.
  Poważnie – starzy listonosze (też nie każdy ale zdecydowana większość) mieli wyższą kulturę pracy. Mój ZAWSZE dzwonił by sprawdzić czy jest ktoś w domu a że mieszkam na czwartym piętrze to często wychodziłem mu na spotkanie i list odbierałem na drugim. Teraz – marzenie ściętej głowy 🙂

  reply...
 • Monika

  15 grudnia, 2017

  Mam podobną sytuację, stąd pytanie czy dostała Pani jakąś oficjalną odpowiedź z Poczty na tą skargę i czy sytuacja z listonoszem rzeczywiście się poprawiła?

  reply...
 • SZYMON

  9 lutego, 2018

  5.02.2018 LISTONOSZ NIE DORECZYŁ LISTUPOLECZONEGO DO MOJEGO TATY

  reply...
 • Hyultai

  2 marca, 2018

  Powiem tak, to jeszcze nic w porównaniu do wyczynów mojego listonosza. Pomijając fakt, że już kilkukrotnie znalazłem w swojej skrzynce korespondencje zaadresowaną na inny adres, to ostatnio 26 lutego znalazłem w skrzynce awizo datowane 15 luty. Pomyślałem pomylił się nie tak przestawił cyferki na datowniku, ot zwykła ludzka pomyłka. Ale idę na pocztę odbieram przesyłkę, a tam dwie pieczątki awizowano 15 lutego oraz awizowano powtórnie 23 lutego. Chyba miarka się przebrała i jednak skargę napiszę.
  A tak przy okazji opiszę jeszcze sytuacje jaka przydarzyła mi się w zeszłym roku.
  Otóż, jestem właścicielem gospodarstwa rolnego. Dzwoni telefon z kierunkowym z okolic mojej nazwijmy w uproszczeniu działki. Odbieram, a tam miła pani z urzędu gminy pyta, czy zmienił mi się adres korespondencyjny, bo wysłała mi podatek na adres domowy i z poczty przyszła jej zwrotka, że adres nie istnieje. Myślałem, że może zrobiła błąd w adresie więc proszę o przeczytanie na jaki adres wysłała, a pani czyta mi mój domowy adres 🙂

  reply...
 • Agnieszka

  2 lipca, 2018

  To co robi poczta polska przekracza wszelkie granice. W piątek listonosz zostawił awizo. Mąż poszedł na pocztę , odstał swoje po czym okazało się że przesyłki nie ma. Listonosz zabrał ją do domu. I oczywiście nie odbierał telefonu. Poszedł w poniedziałek i co? I przesyłki brak bo listonosz ma ją ze sobą?nic tylko pisać skargę!!!

  reply...
 • Barbara Kugiel

  11 marca, 2021

  Chce złożyć skargę na listonosza z Tomaszowa Mazowieckiego z ulicy fabrycznym 34 ponieważ pomimo moich interwencji u pana kierownika pan listonosz nie wchodzi na górę jak jest coś polecone tylko wkłada awizo do skrzynki jeżeli ta sprawa nie zostanie wyjaśniona to odwołam się nawet do Warszawy

  reply...
  • Łukasz Michałowski

   11 marca, 2021

   Życzę wytrwałości 🙂

   reply...
 • Anonim

  17 marca, 2021

  Warszawa poczta przy ul .Płockiej 34 .Od pewnego czasu jest nowy doręczyciel ,poprzedni poszedł na emeryturę miły sympatyczny pan.
  Następca odwrotność osobowości, nie doręcza przesyłek poleconych ,nie raczy zadzwonić domofonem , wrzuca awizo do skrzynki z datą.
  Jestem osobą ,nie wychodzącą z domu z powodu choroby . Szanowny pan nieraczy pofatygować się , wielka łaska ,korona z głowy spadnie jak doręczy list do odbiorcy za pokwitowaniem zwrotnym dotyczy podatków. !W końcu płacimy za taki list pieniądze, bez łaski. Jeśli nie odpowiada mu praca listonosza ,niech idzie na dozorce lub porządkowanie ulic !Jest to niepierwszy przypadek! Ciągle ktoś grzecznościowo odbiera mi ,przesyłki za upoważnieniem !Jeśli wygramy wyścig z czasem. Nie zawsze sie to udaje! zwykle jest to awizo powtórne. z uwagi na fakt skrzynka pocztowa nie jest sprawdzana codziennie .Ktoś grzecznościowo robi to raz w tygodniu !
  A „PRZESYŁKA POLECONA POWTÓRNIE AWIZOWANA UZNANA JEST ZA SKUTECZNIE DORĘCZONĄ w trybie art.150 ustawy Z DNIA 29 SIERPNIA 1997r.”. , wraca do nadawcy i zostaje w aktach nie jest ponownie wysyłana,! Kto w takim przypadku zapłaci kare za nieterminowe wpłacenie podatku!Kto zwróci mi za wynajęcie taxi, do Urzędu żeby się dowiedzieć informacji o podatku!Kto !?
  zwróci mi za osobę która musiała ze mną pojechać!? Za co w końcu płacimy listonoszom i za przesyłki ?

  reply...
 • Lolo

  31 marca, 2021

  Listonosz z kobielskiej w warszawie za każdym razem jak doręczał polecony odzywał się do mnie per ty.
  W odpowiedzi na skargę otrzymałem szablon copy paste.

  reply...
 • Anonim

  19 kwietnia, 2021

  Oni poprostu nas olewają. Najgorsze funkcjonowanie urzedu w Polsce.
  Moze niech wezmą sie za zapiatanie ulic . to moze bedzie im lepiej wychodziło.
  Talkiego skupiska kłamców i lewaków nie spotkałam jak w tym urzędzie .
  To jest od wielu lat .I nic niemozna z tym królestwem zrobić ,niema nato siły a ci wyżej tez maja to w dumnie powazniu .

  reply...
 • Anonim

  18 sierpnia, 2021

  Składam skarge na listonosza obslugujacego adres 90-553 Lodz ul. Kopernika 51.Jestesmy schorowanymi ludzmi, maz amputacja nogi ja natomiast schorowane stawy.Zastrzeglam na poczcie na Al. Włókniarzy 227 , aby przesylki trafialy do naszych rak. Dzisiaj 18/08/2021 zamiast otrzymac przesylke POLECONA do rak wlasnych , otrzymalam awizo, ( PRZESYLKA SADOWA ) – bardzo wazna.Moj adres 90-553 Łódź ul. Kopernika 51/20 Beata i Bogdan Olek.

  reply...
 • Skarga

  13 stycznia, 2022

  Skarga na pocztę w Dąbrowie górniczej ul Warszawska 54 42-530 Śląsk ,to się dzieje to są jaja przesyłek nie dostarczają awiz brak a jeszcze listonosz podpisuje się za ludzi a co tam im wolno ,pracują jak chcą zamykają dużo przed czasem a nawet nie otwierają mimo godzin pracy siedzą i kawkę piją masakra jakaś zwolnić ich nic więcej !!!!

  reply...
 • Anonim

  9 maja, 2022

  Ja sie dowiedzialem z smsa od banku o zajeciu komorniczym. Cala korespondencja z sadu elektronicznego (jakze by inaczej) wrocila jako dwukrotnie awizowana w styczniu. W marcu komornik wyslal dokumentacje ktora rowniez wrocila. Od tamtego czasu co tydzien chodze na poczte i sprawdzam.

  Dzisiaj odebralem pismo od komornika awizowane w czwartek. Od roku nic do mnie nie dochodzi i listonosz nawet nie zostawi awiza wiec sie dowiaduje o wszystkim po kilku miesiacach.

  Co najlepsze? Mieszkam jakies 100 metrow od poczty. Wiec cieszcie sie ze dostajecie awizo bo mogloby byc duzo gorzej.

  reply...
 • 10 czerwca, 2022

  Jestem właścicielem firmy, u mnie w bralinie listonosz już 3 raz wrzucił do skrzynki zawiadomienie powtórne. A wcześniej żadnego aviza nie dostarczył. W domu zawsze ktoś jest, ale jeleniowi się nie chce rozbić 4 kroków do drzwi, łatwiej jest wrzucić awizo.
  I ja muszę jechać 10 km na pocztę.

  Wczoraj 3 raz tam byłem, i powiedziałem że następnym razem, to awizo wyrzucę do śmietnika i powiem że nie dostałem żadnej poczty.
  To co mieli mi dostarczyć, to były dokumenty sądowe dla firmy, niestety pan przy okienku odmówił mi wydania tej przesyłki.
  To powiedziałem że skoro nie, to może ten list odesłać

  reply...
 • 10 czerwca, 2022

  Ważny , terminowy list polecony został doręczony 08 CZERWCA br. Na kopercie – stempel miejscowej poczty /Zielona Góra P802 /SB/ – z datą 12 MAJA br. List POLECONY na terenie miasta „szedł” prawie miesiąc. Z powodu przewlekłości pracy poczty poniosłam konkretne straty finansowe. Ponadto, korespondencja do mieszkańców naszego budynku notorycznie pozostawiana jest na sąsiedniej ulicy. Tylko dzięki uprzejmości sąsiadów – korespondencja bywa nam zwykle przekazywana. Nie pomagają ustne upomnienia, ani nasz „list” przyczepiony na skrzynce listowej. Pomóżcie, bo taka praca podległej placówki jest dla nas wielkim problemem , kompromitującym przede wszystkim Waszą firmę.

  reply...
 • Kamcia

  22 sierpnia, 2022

  Listonosz po raz kolejny na liście napisał że nie ma takiego adresu i przesyłka wróciła do nadawcy. Na pytanie jak tak można usłyszałam ” Bo ja jestem w zastępstwie i takiego adresu nie kojarzę” a na stwierdzenie ze mógł sobie wrzucić w Google to by znalazł to usłyszałam że nie jest od tego by szukać adres. Poczta została tylko po to by ściągać z ludzi pieniądze za listy, a nawet nie mają w planach ich dostarczać.

  reply...
  • Łukasz Michałowski

   23 sierpnia, 2022

   Nie dziwi mnie już to zupełnie 🙂

   reply...
 • pomorskie

  21 czerwca, 2023

  Mik nie doręczono 9 listów poleconych urzędowych i sadowych. Ta poczta wypięła się i skłamała, że pozostawiano awizo./ Kłamstwo bo żadnego awiza nie było ani listonosza vakat. Chory kraj. co zrobić na bezkarność poczty ?

  reply...
 • Anonim

  1 lipca, 2023

  Urszula Piaseczna wczoraj pomimo że byłam cały dzień w domu znalazłam awizo w skrzynce na list polecony to juz druga taka sytuacja

  reply...

post a comment