Top
  >  Podróże   >  Jak tanio wynająć willę na Bali – How to rent a villa in Bali when travelling on budget

[ezcol_1half]

Wersja Polska:

Krótki wypad na Bali dobiegł końca już tak dawno temu, że aż mi wstyd, że dopiero dodaję ten post. W końcu wszystko co dobre, szybko się kończy. Podczas wyjazdu dostałam od Was mnóstwo pytań dotyczących hotelu i willi w jakich się zatrzymaliśmy. Dzisiaj więc krótko o tym gdzie i jak szukać pięknego noclegu na Bali w dobrej cenie.

Podczas pobytu w Seminyak zatrzymaliśmy się w villi zlokalizowanej przy Nipuri Hotel. Znaleźliśmy ją używając naszego ulubionego serwisu do krótkoterminowego wynajmu mieszkań, czyli Airbnb. Moja instagramowa i snapowa społeczność była zachwycona tym wnętrzem. Wreszcie nadszedł więc czas, żebym pokazała Wam ją w całości! Link bezpośredni do naszej willi w Seminyak. Jak zwykle polecam Wam zarejestrować się na Airbnb przez mój link polecający, aby dostać zniżkę (aktualnie 100 zł na pierwszy nocleg). Nie polecam tego ze względu na jakąś współpracę, tylko dlatego, że jeśli skorzystacie i będziecie zadowoleni, ja też dostanę zniżkę, chociaż niestety o połowę mniejszą. A lubię wynajmować mieszkania w tym serwisie i polecam z czystym sumieniem. Poniżej znajdziecie porównanie z Bookingiem. A tu kilka moich zdjęć z willi:

[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]

English version:

Our short Bali adventure has oficially ended. Every amazing trip finally comes to an end, right? Anyways, during our stay in Bali I received some questions about the villa and then the hotel we choosed to stay in, so today I decided to share some tips about renting a nice place on not-such-high cost. This post is also in English for you travellers to enjoy and share with your friends!

During our stay in Seminyak we decided to go for renting a villa, as it was my biggest blogger dream of last time. We found a really nice one using Airbnb. For those who don’t travel using this site – it’s a great place to find a short-term rental place on low cost. If you click my link and register now, you’ll get a nice discount on your first booking. I shared some pictures via my social media channels and seems that people really loved it (especially the pool and the bath of course…). So this is the time to share the full look. Here you have a direct link to the place.  I also posted some Booking offerts below, as a comparison. And here are all the pictures of the villa I took:

[/ezcol_1half_end]

[ezcol_1half]Biały łabędź link bezpośredni[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]Inflatable swan direct link[/ezcol_1half_end]
[ezcol_1half]

Ceny podobnych willi w Ubud na Airbnb kształtują się na poziomie 100-250 zł za noc, w zależności od lokalizacji. Polecam sugerować się ceną i wyglądem danego miejsca, a nie lokalizacją, gdyż na miejscu i tak najwygodniej będzie wypożyczyć skuter – taksówki są drogie, a miasteczko zakorkowane. Koszt wynajęcia skutera to około 20 zł za dobę. Niektóre z domków pomieszczą nawet 8 osób, więc opłaca się wynająć większą willę razem ze znajomymi i podzielić się rachunkiem. W Ubud ceny willi są niższe niż blisko plaży.

[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]

Theese are the prices of Ubud villas via Airbnb right now. The currency is polish zloty (sorry for that, I don’t really know how to swich it). The price depends on the location, of course. I strongly recommend you to go for a cheaper and prettier place, even if the location is a bit worse, cause it’s a good idea to rent a scooter there anyways. Taxi drivers charge a lot, really a lot and Ubud is quite a crowdy place, so you should definitely consider riding a scooter to avoid traffic. The cost of renting one is about 5$ a day. Also, some of theese bigger villas can host up to 8 or 10 people, so it’s probably a good idea to share one with a group of friends.

[/ezcol_1half_end]

[ezcol_1half]

Dla porównania wyniki z konkurencyjnej wyszukiwarki Booking.com nie są już tak korzystne, chociaż oczywiście oferty różnią się między sobą.

Cory Villa link bezpośredni

Villa Krishna link bezpośredni

[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]

There are some nice places available on Booking too. You should definitely check out and compare by yourself!

Cory Villa direct link

Krishna Villa direct link

[/ezcol_1half_end]

Comments:

  • Marta

    31 lipca, 2017

    Cudowne wnętrze!

    reply...

post a comment