Top
  >  Lifestyle   >  7 rzeczy, których możesz nauczyć się od… swojego psa!

instatosia tosia spacer z psem outfit zestaw stylizacja

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. To prawda znana nie od dziś. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego? Nikt się tak nie cieszy, kiedy wracasz po pracy do domu, nikt nie czeka na Ciebie wiernie całymi dniami, nikt nie ufa Ci tak jak on. Mam wrażenie, że my, ludzie, moglibyśmy się bardzo wiele nauczyć od naszych pupili!

ootd tosia instatosia love for life

[okulary/sunnies: Ray Ban; koszulka/t-shirt: Robert Kupisz; spodnie/ripped jeans: Sheinside (klik); szpilki/heels: Kazar; torba/bag: Michael Kors Selma Navy]

 

Pozytywne nastawienie do życia

Nauczmy się za każdym razem entuzjastycznie witać nowy dzień. Czerpać z życia jak najwięcej dobrych chwil, wykorzystywać każdą szansę, jaką daje nam los. Z nadzieją i ufnością stawiać czoło przeciwnościom, być tak szczęśliwymi, że aż zakrawa to o naiwność! Budzić się z energią i gotowością do działania, merdać ogonkiem, nie ważne czy pada grad, czy przypieka słońce. Musimy nauczyć się żyć tak, jakby nie było problemów, bo tylko w ten sposób zyskamy siłę do ich przezwyciężania!

Otwartość na nowe wyzwania

Traktujmy każde nowe wyzwanie i każdą nowo poznaną osobę jak niepowtarzalną szansę zdobycia nowych doświadczeń, jak cenną lekcję, której udziela nam los zupełnie za darmo. Życie to przygoda, nie bójmy się z niej czerpać jak najwięcej! Bądźmy gotowi stawiać czoła codzienności i czerpać z niej garściami to, co najlepsze! Powitajmy każdą nową osobę w naszym życiu jako źródło potencjału, z którego możemy czerpać, z nadzieją na przyszłość. Nowe jest dobre!

Nieustanne dążenie do odkrywania nieznanego

Twój pies to prawdziwy explorer, nieustraszony łowca przygód? Odkrywaj świat razem z nim! Dosłownie i w przenośni. Życie to przygoda, miej odwagę je przeżyć. Najtrudniej wybrać nieprzetartą ścieżkę, ale satysfakcja z jej przebycia jest warta Twoich trudów. Nie bój się iść tam, gdzie nikt się dotąd nie odważył. Podejmuj ryzyko i licz się ze stratami.

Lojalność

Pies jest jedynym stworzeniem na świecie, które kocha Cię bardziej, niż siebie samego. Będzie z Tobą do śmierci, a nawet i dłużej. Niezależnie od tego co zrobisz, zawsze stanie po Twojej stronie. Nie odwróci się od Ciebie. Zawsze będzie stał po Twojej stronie. Nigdy nie rozpamiętuje krzywd, szybko wybacza. Psia lojalność wynika z bezgranicznego zaufania, jakim darzy on swojego Pana. Spraw, byś był osobą godną zaufania i ufną. Bądź oddany swoim przyjaciołom i rodzinie, spraw, by mogli Ci ufać tak bardzo, jak Twój pupil, „bądź taką osobą, za którą uważa Cię Twój pies”.

Stawanie w obronie tych, których kochasz

Jedno z najbardziej intuicyjnych psich zachowań, gotowość do natychmiastowego ataku w obronie najbliższych. Opowiadanie się po jednej ze stron konfliktu zawsze jest trudne, jednak podejmowanie trudnych decyzji jest częścią naszego życia. Miej odwagę głośno wyrażać swoje poglądy, popierać przyjaciół, stawać w obronie słabszych. Szwajcaria, zawsze neutralna, co prawda nie ma wrogów, ale nie ma też przyjaciół. Jeśli chcesz, by kiedyś Twoi przyjaciele stanęli w Twojej obronie, nie bój się robić tego samego dla nich.

Szczerość

Pies nie udaje, nie bawi się w niedopowiedzenia, nie jest nigdy fałszywy. Wali prosto z mostu. Zawsze wiesz, czy się cieszy, czy gardzi sytuacją. Nie ukrywaj emocji, a nie będziesz stawiany w niewygodnych sytuacjach. Fajnie jest wiedzieć, co inni myślą o Tobie, nie ważne, czy Cię lubią, czy nie znoszą. Nie zapominaj też o swojej intuicji. To dzięki niej psy „rozpoznają” dobrych i złych ludzi. Wiedzą, komu można zaufać, a kogo lepiej nie wpuszczać do domu. Nie boją się również tego pokazać.

Bezwarunkowa miłość

And I will always love you. Bez względu na to, jaki byłeś wczoraj, czy krzyczałeś, zabrałeś zabawki, dałeś klapsa i zesłałeś do kąta, pies będzie Cię kochał jakby nigdy nic się nie stało. W minionym tygodniu puściły mi nerwy. Darłam się na Tosię tak, że słyszało mnie chyba pół osiedla. Natychmiast tego pożałowałam i bałam się, że ona już nigdy do mnie nie podejdzie. Mimo to, kiedy wróciłam do domu, cieszyła się jak zwykle, wskoczyła mi na kolana jakby nic się nie stało, jakby dziękując, że już wróciłam. Bo pies potrafi wybaczać błędy, które każdy z nas popełnia. Kochaj więc i wybaczaj. Bądź wierny, stawiaj długotrwałe więzi ponad chwilowymi romansami. Pracuj nad relacjami, na których Ci zależy.

instatosia tosia spacer z psem outfit zestaw stylizacja kurtka sheinside

Dla tych, którzy nie śledzą mnie na instagramie czy snapchacie (antoinette_blog), mam newsa. Tosia zostaje z nami na zawsze. W zasadzie żaden to news, wiedziałam o tym już po kilku chwilach spędzonych z tym futrzakiem. Z każdym dniem poznajemy się lepiej i uczymy się od siebie nowych rzeczy. Jestem wdzięczna za to, że trafił mi się taki skarb.

Jeśli macie pytania, dotyczące adopcji psa ze schroniska lub z fundacji (z naciskiem na to drugie) to proszę zadawajcie je pod tym wpisem, a ja udam się do źródła i przygotuję dla Was post.

skórzane szpilki kazar czarne wężowa skórka

Comments:

 • Anonim

  31 maja, 2015

  W jakim wieku jest Tosia i jak długo ją masz?

  reply...
 • Kamila

  31 maja, 2015

  Cierpliwości można się nauczyć 🙂

  reply...
 • Anonim

  31 maja, 2015

  Piękne zdjęcia Olu, zmieniłaś aparat?

  reply...
 • Agata

  1 czerwca, 2015

  Tosia jest prześliczna, urocza i słodka! Na pierwszym zdjęciu wyszła jak zawodowa modelka:) Natomiast u Ciebie, Olu zdecydowanie brakuje mi uśmiechu!! Pieseczek wygląda na szczęśliwego, to i ty też powinnaś:)

  reply...
 • KASK GIRO SKYLA

  3 czerwca, 2015

  Trochę ci spodnie pogryzł ten piesek 🙂

  reply...
 • 4 czerwca, 2015

  Hej 😉 Poleciła mi Ciebie Ania z aniamaluje 😉 Wpadłam do Ciebie z zapytaniem o rozmiar spodni z sheinside 😉 Podobno rozmiary są bardzo zaniżone i waham się czy M, L, a może nawet XL? 🙂 http://bit.ly/1FvXuUj w talii mam 71 cm, a pomiędzy talią a biodrami około 80 cm… i już się pogubiłam 😉 niby L (patrząc na waist) pasowałoby najbardziej, w końcu dżins nieco się rozciągnie, ale boję sie zamówić za mały albo za duży rozmiar 😉 Jeśli możesz – proszę o pomoc 😉 To moje pierwsze zamówienie z tej strony. Pozdrawiam 🙂

  reply...
 • 22 czerwca, 2016

  Jolie tenue!

  reply...

post a comment