Dzisiaj krótko na temat odżywek do rzęs. O tym co warto stosować, w co zainwestować i jak zastąpić drogie kosmetyki.

Nigdy nie miałam problemu z rzęsami, moje własne zawsze były w miarę długie i miały bezproblemowy kształt. Schody zaczęły się kiedy przed wakacjami przedłużyłam rzęsy metodą 1:1. Sama tego chciałam, sztuczne rzęsy były piękne i całe lato skutecznie zastępowały makijaż. To było niesamowicie wygodne rozwiązanie! Wstajesz i jesteś gotowa na kolejny dzień pełen wrażeń. Cieszyłam się z tego jak dziecko i bardzo dbałam o moje doczepianki. Jednak po ich zdjęciu moje własne rzęsy były w znaczniej gorszej kondycji – krótkie i zmęczone. Na szczęście przewidziałam taki rozwój wypadków – poczytałam wcześniej u Wujka Google, popytałam koleżanek, które też przedłużały rzęsy i oczywiście mojej kosmetyczki. Dzięki temu byłam przygotowana na opłakany widok.

Już po ostatnim przedłużaniu, w sierpniu, zaczęłam stosować odżywkę GOSH growth serum – dzięki cienkiemu pędzelkowi mogłam precyzyjnie nałożyć odżywkę tuż nad linią rzęs, nie niszcząc przy tym tych doczepianych. Używałam jej raz dziennie przez około 3 tygodnie, dopóki sztuczne rzęsy nie wypadły całkowicie. Ta odżywka jest dość droga (około 60 zł za opakowanie) jednak u mnie zdała egzamin w 100% (używam jej już nie pierwszy raz). Przy odrobinie cierpliwości i systematyczności daje niesamowite efekty. Pamiętam mój pierwszy raz z nią, byłam zachwycona działaniem!

Następnym krokiem był zakup Luxury Paris, poczyniony dość spontanicznie w Biedronce. Ceny nie pamiętam, myślę, że oscylowała w granicach 14-15 zł. Początkowo zastanawiałam się nad Regenerum do rzęs, jednak w przypadku pielęgnacji paznokci (o której pisałam tutaj), Regenerum nie zdało egzaminu, więc tym razem sobie odpuściłam. A może któraś z Was próbowała i może podzielić się opinią? Rozważałam też zakup oleju rycynowego, który jest chyba najskuteczniejszym i najtańszym sposobem na piękne rzęsy. Nakłada się go na rzęsy za pomocą oczyszczonej szczoteczki po tuszu lub pędzelka do eyelinera. Po dwóch miesiącach stosowania daje niesamowite efekty!

Ostatecznie jednak zdecydowałam się na odżywkę z Biedronki i jak dotąd jestem nią zachwycona! Doczepianych rzęs pozbyłam się zaledwie 2 miesiące temu, a moje zniszczone rzęsy odzyskały już dawny blask. Na pewno będę o nie dbać dalej, po zużyciu opakowania Luxury Paris poszukam kolejnego specyfiku. Może mi coś polecicie?

Jakie kosmetyki stosujecie do pielęgnacji rzęs?

DSC_0003

 

l