Top
  >  Podróże   >  Ko Lanta: najlepsze plaże na wyspie

Tajlandia w ostatnich latach stała się zdecydowanie najpopularniejszym kierunkiem na tropikalne wakacje. Większość podróżników z Polski kupuje lot do Bangkoku, gdzie spędza od 2 do 4 dni, a potem wybiera się na poszukiwanie rajskich wysp w okolicach Phuket lub Krabi. Ko Lanta jest średniej wielkości wyspą, ze wskazaniem wręcz na dużą. Znajduje się dokładnie w połowie drogi między Phuket a Krabi. Znajdziecie tam wszystko, czego potrzebuje człowiek na wakacjach. To doskonały wybór, szczególnie na pierwszy wypad do Tajlandii. Dzisiaj pokażę Wam, jakie plaże oferuje Ko Lanta.

Wybierając się na Ko Lantę nie spodziewajcie się zupełnie dzikich klimatów z idealnie białym piaskiem i przezroczystą wodą. W zasadzie takich wysp jest w Tajlandii już niewiele. Masowa turystyka zabija rajskie miejsca i wygląda na to, że raj jest tam gdzie… ludzi nie ma. Ta wyspa słynie natomiast z wyluzowanego klimatu, dobrych imprez i szerokich, w miarę pustych plaż. Jest też doskonałą bazą wypadową na pozostałe, mniejsze wyspy regionu. Zanim jednak uciekniecie na bezludne, sprawdźcie co ma Wam do zaoferowania ta ciekawa wyspa.

Przed podróżą przeczytaj: ceny w Tajlandii – Krabi

Podczas dwóch swoich wyjazdów na Ko Lantę zobaczyłam wszystkie plaże na wyspie. Mam dla Was kilka słów i rekomendację.

Plaże na Ko Lanta

Klong Dao Beach: Ta plaża jest najbliżej portu Saladan Pier. Jak to plaża przy porcie, nie jest zbyt urodziwa, ale znajdziecie tam za to kilka fajnych beach barów. Jeśli nie zatrzymujesz się w pobliżu, nie widzę powodu, żeby ją odwiedzać.

Long Beach/Phra Ae Beach: Jak sama nazwa wskazuje – najdłuższa plaża na Lancie. Popularne miejsce „blisko wszystkiego”, jednak plaża sama w sobie nie jest nigdy zatłoczona. Dobra lokalizacja na szukanie noclegu. Na plaży znajduje się również sporo barów plażowych.

Klong Kong Beach: Miejsce idealne dla imprezowiczów. Tam znajdują się najlepsze bary z imprezowym klimatem i są one również najbardziej różnorodne. Tę plażę pokazywałam na stories. Zobaczycie ją w przypiętych relacjach. Do plażowania moim zdaniem średnio się nadaje, ze względu na dużą ilość kamieni przy linii brzegowej.

Klong Toab Beach: Bardzo mała, ale urokliwa kamienista plaża. Jest tam tylko restauracja, więc jeśli jesteś głodny, możesz tam zajechać na obiad z widokiem. Nie rób sobie jednak specjalnie wycieczki.

Klong Nin Beach: Baaaardzo długa plaża z niewielką ilością kamieni. Jest czysto i można tam popływać. Dobra na całodniowe plażowanie.

Nui Beach: Bardzo mała, nieco ukryta plaża z jednym tylko beach barem. Często może się zdarzyć, że będziecie tam sami!

Klong Hin Beach: Bardzo kamienista plaża, nie nadaje się kompletnie do plażowania, jednak zachód słońca musi być tam wyjątkowo malowniczy.

Ba Kantiang Bay: Moja zdecydowanie ulubiona plaża! Szeroka, prawie pusta, z mega klimatycznymi knajpami u jej szczytu. Możecie się tam napić kokosa i patrzeć na cudowny błękit plaży. To chyba moje ulubione wspomnienie z Ko Lanty. Polecam znaleźć nocleg w pobliżu, bo w okolicy znajduje się też całkiem niezła turystyczna infrastruktura (7eleven!). Blisko jest również do drugiej najlepszej plaży na wyspie – Bamboo Bay.

ko lanta plaże

Ao Nui Beach (Nui Bay Beach): Bardzo mała, kamienista plaża, trudno się tam dostać.

Ao Mai Pai Beach (Bamboo Bay): Najbardziej wysunięta na południe plaża Ko Lanty, podobno jedna z najładniejszych. Tam złapał nas największy deszcz na świecie i spotkała niemiła przygoda z przebitą oponą, więc nie wspominam za wesoło. Warto jednak wybrać się na południowe plaże, naprawdę są najpiękniejsze!

Comments:

  • Asia

    14 stycznia, 2020

    super wpis

    reply...

post a comment