Czytaliście mój wpis „najlepsze aplikacje na iphone„? Jeśli tak, to pewnie domyślacie się, która z najlepszych jest moją ulubioną! Jak większość z Was wie, jestem wielką fanką instagramu. Uwielbiam dodawać zdjęcia i podglądać profile moich czytelników. Ostatnio na ask.fm pytaliście, jak dodać zdjęcie na instagram prosto z komputera. Mam więc dla Was instrukcję krok po kroku. Przy okazji opowiem o kilku innych ciekawych możliwościach – dla jednych bardzo oczywistych, dla innych zupełnie nowych.

 

1. Jak dodawać zdjęcia z komputera na Instagram?

BlueStacks-App-Player

Jeśli nie zadowala Cię jakość zdjęć robionych telefonem, lub zwyczajnie nie masz możliwości zainstalowania aplikacji na swojej komórce, możesz skorzystać ze „stacjonarnej” wersji Instagramu. Pozwala ona dodawać zdjęcia z poziomu komputera. Jak to się ma do idei aplikacji, oceńcie sami.

1. Pobieramy na komputer program o nazwie BlueStacks. Jest dostępny na przykład na dobreprogramy Zainstalowanie go pozwoli na korzystanie z wielu aplikacji z pozycji komputera. Będzie nam więc pomocny nie tylko przy zabawie Instagramem.

2. Po otworzeniu BlueStacks logujemy się na nasze konto google i za pomocą wyszukiwarki odnajdujemy instagram.

3. Instalujemy Instagram na komputerze.

4. Przez program BlueStacks otwieramy instagram i logujemy się na insta konto. Dalej nasz profil wygląda tak samo jak w telefonie i możemy dodawać zdjęcia…

5. Czyli klikamy niebieski aparacik, klikamy „pick from windows” i wybieramy dowolne zdjęcie z naszego dysku. Można też strzelić sobie selfie kamerką. I to wszystko! Dalej już sobie poradzicie:)

2. Jak wysłać prywatną wiadomość do innego użytkownika Instagramu?

facebook_chat1

Samej wiadomości prywatnej wysłać się nie da. Możemy jednak wysłać prywatne zdjęcie z komentarzem do konkretnej osoby lub grupy osób (max 15). Coś jak snapchat.

1. Wchodzimy na nasz Instagram, do streamu głównego (domek).

2. W prawym, górnym rogu, obok logo Instagramu mamy grafikę z szufladką, klikamy.

3. W prawym, górnym rogu widzimy plusik, klikamy.

4. Robimy zdjęcie, lub wybieramy z galerii i przechodzimy dalej.

5. Dodajemy komentarz i określamy grupę odbiorców.

6. Wysyłamy! Proste, prawda?

3. Jak usunąć komentarz na instagramie?

recycle-bin

Zawsze możesz usunąć swój komentarz, możesz także kasować komentarze innych użytkowników pod Twoimi zdjęciami lub filmami.

1. Jeśli masz iPhona, dotknij przycisku „dodaj komentarz”, potem przesuń w lewo komentarz, którego chcesz się pozbyć. Klikając śmietnik możesz usunąć komentarz lub od razu zgłosić naruszenie zasad, niech się oduczy spamowania!;)

2. Jeśli korzystasz z Androida, dotknij chmurki tekstu pod zdjęciem, a potem dotknij komentarz, który chcesz usunąć. Tu również masz dwie opcje, usunąć, albo usunąć i zgłosić.

4. Jak nagrywać filmy na Instagram?

instagram-socialmatic-camera-video-630x315

Kręcenie filmików na Instagram to już nie nowość. Ja jednak za nimi nie szaleję, na moim koncie znajduje się ich tylko kilka, głównie z pięknego Alicante. Jeśli jednak macie starą wersję instagramu, musicie ją zaktualizować. Po ewentualnej aktualizacji uruchamiamy Instagram normalnie i klikamy środkowy przycisk, tak jakbyśmy chcieli zrobić zdjęcie. Obok pojawiła nam się ikonka kamery, która przenosi nas w tryb wideo. Czerwony przycisk służy do nagrywania. Możemy dowolnie przerywać i wznawiać kręcenie, a także kasować pojedyncze sceny. Minimalna długość filmu to 3 sekundy. Przechodząc dalej, mamy możliwość wybrania kadru, który będzie okładką filmu. To wszystko, dalej już postępujemy jak ze zdjęciem!

5. Jak dodawać emotikony na Instagramie?

mobile

Większość użytkowników Instagramu już dawno oszalała na punkcie uroczych emotikonek dostępnych w smartphonach. Część jednak nadal nie wie, skąd je wziąć.

Jeśli masz iPhona, wystarczy że wejdziesz w ustawienia – ogólne – klawiatura – klawiatury, a potem dodasz „klawiaturę emoji”. Dzięki temu w klawiaturze pojawi nam się globus (obok spacji), a po kliknięciu zobaczymy emotikony gotowe do użycia.

6. Jak zablokować niechcianych użytkowników na Instagramie?

delete-instagram-followersJeśli masz niechcianego wielbiciela, albo nielubianą koleżankę, możesz im skutecznie uniemożliwić podglądanie Cię na instagramie. Wystarczy wejść na konto tej osoby i kliknąć ikonę przy jej nazwie użytkownika. W iphonie jest to grafika podobna do „share”. Tam możesz zgłosić naruszenie zasad, lub zablokować delikwenta. Nie będzie miał więcej dostępu do Twojej galerii. Zawsze możesz też ustawić swoje konto jako prywatne i na bieżąco kontrolować, kto ma dostęp do Twojej galerii.

zdjecie

7. Jak usunąć konto na Instagramie?

kosz

Jeśli aplikacja Ci się nie spodobała i chcesz skasować trwale swoje konto, możesz to bez problemu zrobić. Wystarczy wylogować się i wejdź na www.instagram.com z komputera. Po zalogowaniu się kliknij swoją nazwę użytkownika i „edytuj profil”. Potem wybierz opcję „chcę usunąć swoje konto”. To proste! 🙂

mój ig

Zapraszam na mój profil!