Top
  >  Uroda   >  Fakty i mity o hybrydowym manicure

Na moich profilach w mediach społecznościowych często przewijają się pytanie dotyczące hybrydowego manicure. Mimo, że budzi on spore zainteresowanie, część z Was ma wątpliwości co do całego zabiegu i waha się przed zrobieniem wymarzonych paznokci. Często też spotykam zbłąkane owieczki pytające o hybrydy na forach internetowych, na przykład vinted (!). Dla własnego dobra i bezpieczeństwa Waszych paznokci, odpowiedzi powinnyście szukać u specjalistów, a nie w takich miejscach! Dlatego dzisiaj, wraz z kosmetyczką Agatą Lizut – Wyroślak, odpowiemy na najczęściej zadawane pytania dotyczące hybrydowego manicure 🙂

wykonywanie hybrydy opis lublin salon pearls of beautyCzy hybrydowy manicure niszczy paznokcie?
Lakiery hybrydowe są zwyczajną chemią, z którą mamy kontakt także w życiu codziennym, dlatego u jednych mogą mieć wpływ na płytkę paznokciową, a u innych wcale. Jednak należy pamiętać, że prawidłowo nałożona i ściągnięta hybryda ogranicza ryzyko uszkodzenia płytki do minimum.

Co należy rozumieć przez prawidłowe nałożenie i ściągnięcie?
Pod żadnym pozorem nie dajmy sobie spiłowywać płytki paznokciowej, naruszamy w ten sposób barierę ochronną naszych paznokci. Przed nałożeniem hybrydy płytka musi być dobrze odtłuszczona i zmatowiona (nie mylmy jednak tego ze spiłowaniem), zaś ściągnięcie powinno być wykonane removerem (np. poprzez odmoczenie w acetonie przez określony czas i odepchnięcie patyczkiem. Ewentualne pozostałości możemy spiłować z wyczuciem bloczkiem lub pilnikiem z drobną gradacją.

zabieg manicure w pearls of beauty studio anna łączewska lublinPaznokcie muszą oddychać, a hybryda to uniemożliwia?
Naturalna płytka paznokciowa jest tkanką martwą, dlatego nie oddycha. Płytka paznokcia jest zdrowa jeśli w odpowiedni sposób zadbamy o zdrowie łoża paznokciowego, macierzy i otaczającej tkanki – nie musi oddychać, aby być zdrową, więc prawidłowo nałożona hybryda nie ma na to wpływu.

Czy od manicure hybrydowego można nabawić się grzybicy?
Zabiegi manicure i pedicure z hybrydą, czy też jakiekolwiek inne powinny być wykonane wysterylizowanymi narzędziami. W naszym salonie Pearls of Beauty posiadamy autoklaw którym sterylizujemy wszelkie narzędzia do wykonania tych czynności gwarantując tym samym bezpieczeństwo zarówno klientom i nam samym.

Kiedy hybryda sama odchodzi?
Hybryda może sama odchodzić z rożnych powodów, np. jeśli płytka była nieprawidłowo przygotowana do zabiegu, może być to także wina kosmetyku, który został nałożony. Dokładamy wszelkich starań, aby zabieg manicure czy pedicure był jak najstaranniej wykonany. Jeżeli jednak mimo to hybryda się nie trzyma, może być winna płytka paznokciowa, która nadmiernie sie przetłuszcza, specyfikacja pracy zawodu klientki – np. jeżeli dłonie są często moczone w wodzie lub środkach chemicznych, używane są często rękawiczki, musimy mięć świadomość że hybryda może trzymać się krócej. Palenie papierosów także może mieć wpływ na trwałość lakieru.
DSC00401

Dlaczego niektóre hybrydy żółkną?
Żółknięcie lakierów jest związane z ich jakością. Nasz salon Pearls of Beauty pracuje na lakierach i produktach O.P.I , dzięki temu dajemy gwarancję jakości wykonanego manicure.

Czy lakier hybrydowy żółknie od solarium?
Promienie UV mogą mieć negatywny wpływ na lakiery, jednak jeśli są one dobrej jakości ograniczają do minimum ryzyko odbarwienia.

gotowe hybrydy anna łączewska studio pearls of beauty agata lizutCzy można hybrydę ściągnąć samemu w domu?
Hybrydę najlepiej i najbezpieczniej ściągnąć u doświadczonej kosmetyczki, by nie uszkodzić sobie płytki paznokciowej.

Hybryda a ranki na rękach, czy bezpiecznie jest zakładać?
Żeby hybryda była trwała i ładnie się trzymała, paznokieć i wał dookoła paznokciowy musi być ZDROWY! Doświadczona kosmetyczka powinna zrobić wywiad przed nałożeniem czegokolwiek na paznokcie.

Czy trzymanie hybrydy za długo szkodzi paznokciom?
Jeżeli hybryda jest dobrze nakładana i ściągana, nie powinna zniszczyć paznokci. Jeżeli jednak po ściągnięciu widzimy, że płytka nie jest w najlepszej kondycji, możemy dać paznokciom odpocząć kilka tygodni, stawiając na pielęgnację dłoni i paznokci przed ponownym nałożeniem hybrydy.

DSC00405Agata zajmuje się moimi paznokciami od lipca, wyżej możecie zobaczyć efekty jej pracy na moich pazurkach. Możecie zapisać się do niej, do Pearls of Beauty w Lublinie, polecam! A jeśli macie jeszcze jakieś pytania, piszcie śmiało!

Comments:

 • Kasia

  31 sierpnia, 2015

  a Pani kosmetyczka pochodzi z mojej miejscowości 😉

  reply...
 • 1 września, 2015

  Hybryda to jednen z wynalazków dla zabieganych kobiet które polecam w 100% robię od ponad roku w mojej miejsowości i jestem zawodolona;)

  reply...
 • Ewa

  7 września, 2015

  Ja postanowiłam hybrydy robic sama (robię lakierami semilac), bo chociaż wizyty u kosmetyczki są kuszące, to niestety swoje kosztują 🙂 na początku było trochę trudno, ale po nabraniu wprawy wychodzą mi całkiem ładne paznokcie 🙂

  reply...
 • 17 września, 2015

  Miałam paznokcie hybrydowe od czerwca, postanowiłam ich nie ściągać i całe lato chodziłam z odrostami, oczywiście spiłowane i zamalowane tak, aby nie było tego widać. Dopiero teraz moje paznokcie odrosły w całości i szczerze… już nie założę hybrydy, bo albo moje paznokcie były zbyt słabe albo było coś źle zrobione, bo paznokieć złamał mi się po niecałych 2 tygodniach od nałożenia. Nie polecam…

  reply...
 • 21 września, 2015

  Nie, nie! Paznokieć z hybrydą się złamał w 2 tygodnie po nałożeniu. Moje paznokcie doszły do siebie, w tej chwili wyglądają chyba nawet lepiej niż hybrydowe 😛 Hybrydę nakładałam, bo szłam na wesele i chciałam, żeby paznokcie do niego dotrwały 😉

  reply...
 • Ewa

  9 grudnia, 2016

  A ja miałam po raz pierwszy założone hybrydy i niestety po zmyciu okazało się, że płytka paznokcia jest żółta, mimo że wszystko było wykonane prawidłowo produktami jednej z bardziej znanych firm. Co może być tego przyczyną? Lakier, który miałam na paznokciach był w kolorze cielistym.

  reply...
 • Marta

  31 marca, 2017

  O pięknych paznokciach marzy każda kobieta, bardzo lubię hybrydy, moje pazurki dzięki nim zawsze wyglądaja zadbane.

  reply...
 • Marta

  7 sierpnia, 2017

  Ehhh. Mój macierz został uszkodzony 2 lata temu u kciuków. Niestety zrobiono mi żele na ślub. Piekły mnie kciuki pod UV a kosmetyczka twierdziła, że tak ma być… Później bolały mnie palce. Teraz moje kciuki wyglądają strasznie. Paznokieć jest pofalowany i zaczął rosnąć w dół ;(

  reply...

post a comment