Kobieta nie powinna mieć żadnych włosów poniżej nosa. Chyba każdy się ze mną zgodzi w tej kwestii. Odkąd nadeszła era depilacji laserowej, coraz więcej kobiet decyduje się na trwałe usunięcie włosków i pożegnanie z maszynką czy depilatorem. W końcu na zabieg zdecydowałam się i ja. Pod postem na instagramie czytelniczki (i czytelnicy!) zadawali mi pytania dotyczące serii zabiegów depilacji, jakiej się podjęłam. Jestem aktualnie po dwóch wizytach w salonie współpracującym z Depilacja.pl, więc mogę już uchylić rąbka tajemnicy. Oto najczęściej zadawane pytania o depilację laserem LightSheer Duet!

Czy to boli (i jak bardzo)?

To trudne pytanie, bo jak na pewno wiesz, każdy ma inny próg bólu. Jedni nie czują prawie nic, inni potrzebują znieczulenia choćby maścią typu emla, żeby w ogóle przetrzymać zabieg, jednak są to z reguły osoby o wrodzonym, bardzo niskim progu bólu. Nie będę Cię jednak oszukiwać – to nie jest wizyta w spa, oczywiście, że trochę boli, jest nieprzyjemne. Głowica lasera zasysa skórę i przez kilka sekund czujesz gorący strzał. Potrzeba około 4 takich strzałów na każdą pachę i około 10 na głębokie bikini. Do depilacji okolic bikini  używamy 2 głowic, ta druga posiada wbudowany system chłodzenia skóry i służy do pozbywania się włosków z małych, trudnodostępnych powierzchni. W moim odczuciu „strzały” chłodzącą częścią są znacznie mniej niekomfortowe. Ogółem – mój próg bólu jest dość niski, a na laser chodzę bo wiem, że będę zadowolona z efektów. Jeśli zabieg jest odczuwalny znaczy że działa. Czasem warto trochę pocierpieć, żeby osiągnąć święty spokój. Nie poleciłabym Ci takiego zabiegu, gdyby ból był nie do wytrzymania, a efekt nie warty zachodu.

Ile trwa jeden zabieg?

Mój komplet pachy + bikini do zera trwa około pół godziny. Czyli zdążysz wyskoczyć z pracy w przerwie na lunch i nawet jeszcze przekąsisz coś po drodze. Pół godzinki co sześć tygodni i koniec męczarni, najprawdopodobniej na zawsze. Koniec męczarni z codziennym goleniem maszynką i podrażnioną skórą. Ogromna wygoda i komfort każdego dnia.

Po jakim czasie widać pierwsze efekty?

Pierwsze efekty widać już po dwóch – trzech tygodniach od pierwszego zabiegu. Na początku włoski odrastają, ale po 2-3 tygodniach wypadają te, które zostały „trafione” laserem (które w czasie zabiegu były w anagenie, czyli aktywnej fazie wzrostu , gdyż na takie działa laser).  U mnie w okolicy bikini zniknęła około 1/5 włosów właśnie po pierwszym zabiegu. Warto dodać że znikają one kępkami albo raczej pasmami. Po dwóch seriach lasera mam tylko jedną śmieszną kępkę włosków pod prawą pachą, a włoski, które odrastają, są zauważalnie słabsze, niż kiedyś. Nad bikini jeszcze musimy popracować, ale jesteśmy na dobrej drodze. Czeka mnie w końcu jeszcze ok 5 zabiegów.

Ile zabiegów trzeba wykonać, żeby całkowicie pozbyć się owłosienia?

Zwykle należy wykonać cykl 6 – 8 zabiegów w odstępach około 7 tygodni. Po każdym zabiegu początkowo włosy zaczynają normalnie rosnąć, ale po 2-3 tygodniach ok 20-30 % włosów zaczyna wypadać. Po około 6 tygodniach należy wykonać kolejny zabieg. Po każdej depilacji będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, aż do ich całkowitego zaniku. Pamiętaj jednak, że liczba zabiegów to kwestia indywidualna i to, że Twoja koleżanka miała ich 5 nie znaczy, że Ty nie będziesz potrzebować dziewięciu…

Jaki jest zakres cenowy serii lasera?

Pamiętam czasy, kiedy laser był dobrem na tyle luksusowym, że nikt z niego nie korzystał. Cóż, na szczęście te czasy minęły. Pakiet na calutkie ciało w opcji „do skutku” kosztuje trochę ponad 4 tysiące. Szczegóły w cenniku depilacja.pl. Moim zdaniem warto się zdecydować na komplet, bo taka opcja jest najtańsza, pozwala zaoszczędzić pieniądze i od razu mamy gładkie ciało za jednym zamachem – gwarantuje Ci to spokój na zawsze. Sama skorzystałabym właśnie z pełnego zakresu, gdyby nie moje ciągłe podróże. Ale podejrzewam, że to kwestia czasu bo ciągłe golenie przy moim trybie życia naprawdę jest męczące.

Czy włoski znikają raz na zawsze?

Prawidłowo wykonana depilacja, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań u Pacjenta daje trwałą skuteczność i włosy nie powinny już odrastać. Jednak czasem zdarza się, że nieliczne włosy mogą odrastać w ciągu życia ponieważ organizm ludzki ma zdolność do regeneracji (wpływ na taki stan może mieć uaktywnienie uśpionych mieszków włosowych przy np. zmianach hormonalnych), ale ich ilość jest niewielka i z reguły są to włosy niewidoczne – delikatne i jaśniejsze. Zaleca się wtedy przeprowadzenie zabiegu przypominającego raz na rok lub dwa, który wystarczy, aby utrzymać efekt gładkiej skóry.

Jeśli chodzi o hormony – osoby mające takie zaburzenia powinny najpierw regulować sobie je lekami i wtedy wykonywać depilację laserową.  Wśród populacji jest też ok 3% ludzi którzy nie reagują na laser ale to naprawdę znikomy odsetek!

Czy zabiegi można wykonywać w lecie?

Tak można, bez problemu. Zaleca się jednak wykonywanie zabiegu w miejscach, które nie są wystawione na promieniowanie słoneczne, czyli na przykład bikini i pachy. Nie należy tych rejonów opalać.

Czy to bezpieczne dla skóry?

Depilacja laserem Light Sheer DUET jest zupełnie bezpieczna, wykonywana przez przeszkolonych specjalistów. Sam laser natomiast posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. Zabiegi Light Sheer Duet przepisywane są przez dermatologów pacjentom mającym problemy z zapaleniem mieszków, wrastającymi włosami lub u których żadne inne metody nie przynoszą rezultatów.

Laser diodowy LightSheer Duet to produkt amerykańskiej firmy Lumienis – światowy lider w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych. O jego jakości i skuteczności świadczy honorowany na całym świece certyfikat FDA wydawany przez amerykański urząd ds. Żywności i Leków FDA oraz certyfikaty odpowiednich instytucji Europejskich, w tym ISO 9001. Gwarantuje bezpieczne i długotrwałe usuwanie niechcianego owłosienia praktycznie z każdej części ciała.

Wiązka światła lasera przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, nie narusza jednak delikatnej struktury naskórka ani okolicznych tkanek jak w przypadku metody IPL. 

Przed zabiegiem zawsze przeprowadza się konsultacje wraz z wywiadem medycznym aby potem bezpiecznie wykonać pełną depilację. Już w trakcie zapisu telefonicznego można  uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania zanim trafimy bezpośrednio do salonu.

Czy tym laserem można się poparzyć?

Prawidłowo wykonana depilacja nie powoduje poparzenia naskórka, uszkodzeń czy podrażnień skóry,  może więc być wykonywany nawet w tak wrażliwych miejscach jak pachy, strefa bikini czy górna warga. Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej skóra może być zaczerwieniona i jest to naturalna reakcja W obrębie mieszków włosowych pojawiają się czerwone punkciki, polecam balsam po depilacji z profesjonalnej linii Depilacji.pl , który świetnie łagodzi i pielęgnuje skórę po tego typu zabiegach, jeśli przestrzegamy zaleceń przed i po zabiegowych nie ma powodów do obaw.

Czy laser działa też na jasne włoski?

Na bardzo jasne niestety nie – jeśli Twoje włoski są siwe, blond lub rude, masz małe szanse na pozbycie się ich za pomocą lasera. Jeśli jednak włos jest ciemniejszy niż skóra to jak najbardziej warto taki zabieg wykonać.  Światło lasera  pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega zniszczeniu, a z nią cały mieszek. W razie wątpliwości polecam bezpłatną konsultację w salonie pod okiem specjalisty.

Jak trzeba się przygotować do zabiegu?

Przed depilacją trzeba zgolić włosy maszynką, aby nie uległy spaleniu. Nie należy stosować kremów ani antyperspirantu na depilowane miejsca w dniu zabiegu. Poczytaj więcej o przygotowaniu do zabiegu w zakładce „przygotowanie do zabiegu”. Strona ta jest bardzo profesjonalnie przygotowana i znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie swoje pytania!