Top
  >  Podróże   >  Albania 2021 – koszty dojazdu i obostrzenia

Albania dojazd 2021

Albania w tym sezonie zezwala na przyjazd turystów z Polski bez testów na Covid-19. Jeśli chcesz jechać na wakacje bez testów, pewnie zastanawia Cię ile kosztuje dojazd do Albanii autem? W kwietniu 2021 pojechaliśmy własnym samochodem na 2 tygodnie do Albanii. Startowaliśmy z Warszawy i naszym pierwszym miejscem docelowym była Szkodra – pokonaliśmy więc 1730 km w jedną stronę. W Albanii jeździliśmy dużo po kraju, ale tej trasy nie obejmuje podsumowanie kosztów. W tym poście znajdziecie nasze koszty dojazdu z Warszawy do Szkodry i szczegóły przekraczania granic w związku pandemią COVID-19. Albania dojazd 2021

Ile kosztowało paliwo?

Na koszt przejazdu składało się: paliwo, winiety i płatne autostrady w Serbii. Na wszystkie 3 winiety wydaliśmy 244,50 zł. Płatne autostrady w Serbii kosztowały nas 44 zł. Nasz samochód jeździ na gaz oraz benzynę. Na paliwo wydaliśmy ok 450 zł, a łączny koszt przejazdu wyniósł nas około 740 zł w jedną stronę. Ceny paliwa w krajach, przez które jechaliśmy:

Albania dojazd 2021

Albania dojazd 2021: Jaką trasę wybraliśmy?

W pierwszą stronę pojechaliśmy przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Czarnogórę aż dotarliśmy do Albanii. Nocowaliśmy na Węgrzech w samochodzie, ponieważ ten kraj zezwala tylko na tranzyt i pobyt w hotelu byłby niezgodny z prawem. Wydaje nam się, że nikt tego jednak nie kontroluje.

Wracaliśmy przez Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę, Serbię, Węgry i Słowację, więc na winiety wydaliśmy 110 zł zamiast 244. Nocowaliśmy w Bośni i Hercegowinie, przy granicy z Serbią, również w samochodzie, z tych samych powodów co wcześniej.

Czy trzeba mieć testy PCR na tranzyt?

Aktualne przepisy należy sprawdzać samemu, niestety to zbyt często się zmienia, żeby tekst mógł być aktualizowany. Polecam dodanie się do grup na Facebooku „Albania 2021” tam ludzie codziennie opisują dojazd. My zrobiliśmy test PCR, jednak nie został on sprawdzony na żadnej granicy, w żadną ze stron. Kontroli również nie było przy wjeździe do Polski. Tutaj szczegóły kontroli na granicach:

Albania dojazd 2021

Albania dojazd 2021

Szukasz taniego biletu lotniczego? Sprawdź mój wpis jak szukać tanich lotów.

Comments:

 • ewka

  2 maja, 2021

  Piękne zdjęcia zachęcają do odwiedzenia Albanii. Wydaje się, że koszt pobytu nie jest wygórowany i można sobie pozwolić na wyjazd w zależności od zasobu kieszeni na 7,10,14 dni. Super, że znamy orientacyjne ceny paliw, zakwaterowania, posiłków. Twoja opinia na temat poszczególnych miejscówek jest bardzo cenna. Dzięki.

  reply...
 • 12 sierpnia, 2021

  Dzięki za porady! Wybieramy się w tamtej rejony pod koniec sierpnia.
  Mam nadzieję, że za dużo nic się nie zmieni odnośnie obostrzeń (na gorsze)… 🙂

  reply...

post a comment