Top
  >  Podróże   >  Weekend w Amsterdamie: mix zdjęć

Grudniowy wypad do Amsterdamu można zaliczyć do krótkich, aczkolwiek intensywnych. Ze względu na uszkodzoną nogę mojego chłopaka, jak i na to, że głównym celem podróży były odwiedziny u mojego przyjaciela, postawiliśmy bardziej na relaks i drobne przyjemności. Przy okazji spacerów żółwim tempem udało nam się zaliczyć kilka ważniejszych punktów turystycznych. Mam dla Was kilka zdjęć, których część pojawiała się na bieżąco na instagramie. Koniecznie tak zajrzyjcie, instagramowe są takie… ładniejsze!

mix zdjęć z weekendu w amsterdamie Najbardziej podobały mi się oczywiście rowery i urokliwe kamienice z „londyńskimi” drzwiami. Moc kolorów i różnorodność projektów jest zachwycająca! Niektóre z nich wyglądały tak idealnie, jak domy w Simsach. Zdjęć rowerów mam obecnie w telefonie więcej niż selfie. Odwiedziliśmy również targ kwiatowy (najdroższe cebulki tulipanów ever). Można tam też kupić rozmaite pamiątki. świąteczne jarmarki w amsterdamie Najbardziej urocza cukiernia, jaką widziałam! Gdyby nie facet, zdjęcie byłoby idealnie „instagramowe”. Podobne zrobiłam w tamtym roku i przedstawiało moją ulubioną naleśnikarnię w Amsterdamie. Odwiedziliśmy ją również tym razem, jednak główną atrakcją grudnia są holenderskie mikołajki. Całe miasto jest przystrojone świątecznymi ozdobami, można też zrobić zakupy na okolicznościowych straganach. Nie wiem, czy pamiętacie, ale w tamtym roku jechałam aż do Wiednia, żeby podziwiać świąteczny market! amsterdam weekend mix grudzień Mała refleksja odnośnie sławnego napisu I Amsterdam – jedyna dobra okazja do zrobienia tam sensownego zdjęcia najprawdopodobniej nadarzy się w Nowy rok o 6 rano, także jeśli planujecie spędzić Sylwestra w Amsterdamie, to być może będziecie mogli stać się jego autorami. Mnie się jeszcze nigdy nie udało. Brama Vondel Park to brama do parku pierwowzoru Central Parku. Niestety wiało tak okrutnie, że odpuściliśmy ten punkt zwiedzania. amsterdam nocą świąteczny klimatwiartak starbucks kanały amsterdam miejsce na weekendOglądając kanały i kolorowe łódki w Amsterdamie od razu pomyślałam, że to trochę taka Wenecja północy. A raczej właśnie połączenie Londynu i Wenecji z dodatkiem własnego, niepowtarzalnego klimatu. Dla mnie bomba! Co nieodłącznie kojarzy mi się z Holandią? Wiatraki, tulipany, piwo i wafle z karmelem. No i zielone skręty.
nasz weekend w amsterdamie mix amsterdam weekendW każdej podróży najgorszy jest moment, kiedy trzeba wracać do domu 😉 Może kiedyś wyruszymy z taką trasę, z której długo się nie wraca? Dookoła świata, to byłoby coś!

12391427_1080313125334370_3838393818307150885_n

Jak wiecie, zdarza mi się czasem organizować losowania dla moich czytelników. Najczęściej robię to na swoim fanpage na Facebooku, co ściąga tam przypadkowe tłumy. Jako, że są to konkursy dla czytelników bloga, wyniki będą podawane właśnie na blogu. Dzięki temu łowcy nagród będą mogli choć raz tu zajrzeć 🙂 Tym razem pudełeczko beGlossy trafia do Katarzyny Karaś. Dziękuję za liczny udział!

Comments:

  • 11 lutego, 2016

    Wspaniałe fotki. Też pojadę do Amsterdamu. Myślę ze w kwietniu lub maju się uda.

    reply...

post a comment