Top
  >  Podróże   >  Najpiękniejsze miejsca Korfu czyli gdzie jechać na wycieczkę

Podczas mojej pierwszej wizyty na Korfu, na przełomie maja i czerwca tego roku miałam okazję wybrać się na wycieczkę widokową z Dorotą z bloga sałatka po grecku. Trasa Najpiękniejsze Widoki Korfu skradła moje serce, nie tylko ze względu na piękne krajobrazy i rajskie plaże, ale z uwagi na to z jaką pasją i zaangażowaniem Dorota opowiadała o miejscu, w którym żyje. Mój wpis na ten temat pojawił się w czerwcu. Zobacz: Last minute na Korfu – czy warto?

Prawdopodobnie dzięki Dorocie zakochałam się w wyspie i przyjechałam ponownie jeszcze w tym samym sezonie. Tym razem znowu dołączyłam do wycieczki i poznałam drugą, flagową trasę – Najpiękniejsze Miejsca Korfu. Program tej wycieczki składa się z najważniejszych miejsc na wyspie i pozwala podziwiać nie tylko widoki, ale też poznać nieco historię Korfu. Znajdziemy w nim smaki wyspy (zwiedzamy fabrykę kumkwatów, gdzie można zaopatrzyć się w nalewki i inne pyszne pamiątki, a także zatrzymujemy się w restauracji serwującej typowo korfiańskie dania), nieziemskie widoki (dwa najlepsze i najbardziej charakterystyczne punkty widokowe na wyspie), będziemy mieć możliwość wzięcia udziału w rejsie po pięknych, błękitnych grotach i odwiedzać znane zabytki, ale gwoździem programu jest popołudniowe zwiedzanie weneckiego miasta Korfu, które zachwyca dosłownie na każdym kroku. Nasza przewodniczka wie wszystko o wyspie (mam wrażenie, że nawet więcej niż localsi), ale miasto Korfu to jej konik co daje się wyraźnie odczuć podczas tego odcinka trasy. Nigdy nie widziałam tak zaangażowanego przewodnika, serio, do dziś jestem w szoku.

Miasto urzeka i czaruje na każdym kroku. Doskonale zachowana wenecka architektura wyróżnia Korfu na tle innych greckich wysp. Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Naprawdę jest się czym zachwycać!

Nie będę opisywać programu ani przepisywać informacji, jakie z łatwością znajdziecie >na stronie<. Zostawię Was tylko ze zdjęciami, zobaczcie sami i… jeszcze zdążycie kupić last minute na Korfu!

Comments:

  • kosmonaucik

    27 września, 2018

    Ja się właśnie wybieram w następną sobotę! ☺️

    reply...

post a comment