Logo marki BOY London dość dosłownie odnosi się do estetyki z czasów II Wojny Światowej. Firma Boy London powstała w latach 70-tych i wyrosła w subkulturze punkowej. Bardzo często „bawiła się” taką symboliką. Logo początkowo było kopią nazistowskiego symbolu orła trzymającego swastykę. Następnie ją usunięto pozostawiając jedynie koło w szponach ptaka. Obecnie wpisano w symbol napis BOY LONDON. Jest to obecnie modny znak, widywany również na polskich imprezach.
Nie wiadomo, czy to tylko próba marketingu na siłę, czy za logotypem kryje się jakiś głębszy sens. twórca marki, Stephane Raynor konsekwentnie zaprzecza by czerpał inspiracje z estetyki III Rzeszy.
Obecnie na ubrania Boy London decydują się coraz częściej gwiazdy. Do fanek marki należą Rihanna, Jessie J, Boy George, Pet Shop Boys, Madonna, Nicki Minaj, Chloë Sevigny.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam bluzę z orłem, nie zdawałam sobie sprawy z jej symboliki. Dobrze znam historię, zawsze miałam piątkę z tego przedmiotu , nie mam jednak pamięci do szczegółów i nie zauważyłam, że orzeł jest IDENTYCZNY. Gwoli ścisłości, do tej pory nie umiem narysować swastyki. Nie planowałam zakupu oryginalnej bluzy boy, dla mnie to za duży wydatek jak na zwykłą, szarą bluzę. Zastanawiałam się natomiast nad taką samą z sheinside, z czego zrezygnowałam pod presją komentarzy na facebooku. Teraz jednak postanowiłam dać szansę temu modelowi z OCHBOUTIQUE i zapytać szerszego grona – co myślicie?

ENG:
This time I would like to ask you what does BOY london logo mean to you. In my country it seem to rise too many controversies. Please tell me your point of view!

zdjęcia: A Piece of Anna

bluza/sweatshirt – OCHBOUTIQUE (tutaj/here)
kurtka/jacket – Choies (tutaj/here)
spodnie/pants – Cubus
torebka/purse – Persunmall (tutaj/here)
botki/boots – Brilu (tutaj/here)