Co to takiego ichtioterapia? Czy warto wypróbować fish spa?

Listopad 6, 2015 No Comment

Ichtioterapia jest dokładnie tak samo dziwnym zjawiskiem, jak wskazuje na to jej nazwa. To taki rodzaj medycyny niekonwencjonalnej, który wykorzystuje karpiopodobne rybki w roli pedikiurzystek (i nie tylko). Poleca się ją osobom z problemami skórnymi, a także jako spa dla stóp.

Wielokrotnie, podczas różnych podróży, miałam okazję obserwować ludzi korzystających z fish spa, nigdy jednak nie dałam szansy małym, bezzębnym rybkom dorwać się do mojego naskórka. Uważałam (i chyba nadal uważam), że nie jest to zbyt higieniczne. Moczysz nogi w akwarium, gdzie przed Tobą wsadzało stopy nie wiadomo ilu brudnych ludzi, z Bóg wie jakimi problemami skórnymi. Jest szansa, że się czymś zarazisz. Teraz jednak, postanowiłam spróbować. W Tajlandii punkty z rybkami są niemal na każdym kroku (przynajmniej w turystycznym Phuket) i cieszą się ogromną popularnością. Nie wiem, kiedy następnym razem odwiedzę Azję, więc.. raz się żyje!

Mój chłopak przetarł szklaki, a ja bacznie obserwowałam jego reakcję na dziwne rybki. Potem z lekką obawą postanowiłam spróbować sama. Mam straszne łaskotki, pierwsze minuty były więc nie do zniesienia! Uczucie w stopach, jakby przechodziły przez nie setki impulsów elektrycznych jest nie do opisania. Według mnie nie należy do najprzyjemniejszych, ale kto wie. W końcu jestem jedyną na świecie osobą, która nie lubi masaży. Po 15 minutach “zabiegu” stopy są idealnie gładkie, jak po całogodzinnym pedicure. Pięty miękkie jak u niemowlęcia, zero twardego naskórka. Efekt zdumiewający! W Tajlandii za tę przyjemność płaci się 100 bahtów czyli około 11 zł. Z moimi stopami nic się nie stało, więc zdaje się, że było warto!

Z ciekawości  sprawdziłam, ile taka przyjemność kosztuje w Warszawie i niestety jest to około 80-90 zł. Jeśli poszukacie dobrze na Grouponie, można znaleźć kupon na zabieg za około 40 zł. Wciąż nie jest to azjatycka cena. Macie ochotę spróbować?

fish spa foot thailand